اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی – مووی پلات

کدام آثار در تاریخ بازی‌های ویدیویی، بیشترین محبوبیت و میزان اعتیادآوری را داشته و گیمرها را از کار و زندگی انداخته‌اند؟ با ما همراه باشید.

کانال تلگرام مووی پلات

 

در انتخاب بازی‌های لیست، سعی شده بیشتر به آثار محبوب و اعتیادآور جهانی توجه شود و به همین دلیل قطعا ممکن است برخی آثار مورد نظر شما در لیست شما نباشند.

World of Warcraft

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

یکی از معروف‌ترین آثار MMO تاریخ بازی‌های ویدیویی و یکی از محبوب‌ترین آثار تاریخ این صنعت، بلاشک World of Warcraft است که با وجود گذشت سال‌های زیاد از عرضه‌ی ابتدایی، همچنان روزانه بیش از یک میلیون نفر این اثر را تجربه می‌کنند و طبق آخرین آمار، تعداد پلیر‌های ثبت شده این باز، نزدیک به ۱۳۰ میلیون نفر برآورد شده است.
در برهه‌های مختلف، محبوبیت و اعتیاد آور بودن این اثر حواشی و بحث‌های زیادی در کشور‌های مختلف به وجود آورد و حتی گزارش‌هایی وجود داشت که برخی افراد، آن قدر به شکل اعتیادآوری پشت سر هم به انجام این بازی مشغول می‌شدند که در نهایت دچار مشکلات بدنی و فیزیکی می‌شدند.

Genshin Impact

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

بازی Genshin Impact، شروع کننده‌ی نسلی از عناوین گاچا با تم و آرت استایل انیمه‌ای بود که ظرف مدت کوتاهی، به موفقیت، محبوبیت و درآمدی خارق‌العاده رسید به طوری که در دوران اوج، از لحاظ سود خالص، از برند پلی‌استیشن سونی نیز موفق‌تر عمل کرد!

دنیای جذاب، کرکتر‌های دوست داشتنی و فضای انیمه‌ای بازی، خصوصا برای گیمر‌های جوان‌تر و شرقی بسیار جذاب بوده و هست و اضافه شدن محتوای جدید و کرکتر‌های جدید، دلیل کافی برای تجربه‌ی مداوم این بازی به شمار می‌آید. با این که در چند ماه گذشته کمی تعداد پلیر‌های این اثر فراز و نشیب داشته است؛ اما همچنان ماهانه حدود ۶۶ میلیون کاربر به خود می‌بیند که عدد شگفت‌انگیزی است. در دسترس بودن این اثر روی تلفن‌های همراه، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که این اثر را به عنوانی محبوب و اعتیادآور تبدیل کرده است.

Fortnite

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

یکی از بزرگ‌ترین نماد‌های دنیای بازی‌های ویدیویی در دهه گذشته و تاریخ این صنعت، یعنی Fortnite، به راحتی در لیست اعتیادآور‌ترین بازی‌های ویدیویی، قرار می‌گیرد. پشتیبانی معرکه‌ی اپیک گیمز از این عنوان و تلاش بی وقفه برای گسترش این اثر در شکل‌ها و حالت‌های مختلف، از مود‌های جدید گرفته تا آثار با حال و هوای دنیای LEGO در کنار اضافه شدن اسکین‌ها و محتوای اقتباسی از دیگر آثار محبوب، همه دست به دست هم داده‌اند تا هنوز Fortnite، سطح فوق‌العاده‌ای از موفقیت و محبوبیت را تجربه کند و خصوصا بین قشر جوان‌تر در دنیا، به اثری محبوب و اعتیادآور تبدیل گردد.

کانال تلگرام مووی پلات

Dota 2

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

عنوان دیگر این لیست را، عنوان نام آشنای Dota 2 تشکیل می‌دهد که سال‌هاست در بین آثار محبوب و اعتیادآور آنلاین بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود. با این که از لحاظ پلیر‌های همزمان، این عنوان نسبت به اکثر آثار دیگر لیست در رتبه‌ی پایین‌تری قرار می‌گیرد، اما بین خود جامعه‌‌ی طرفداران این اثر، Dota 2 به اعتیادآور بودن معروف و مشهور است و افراد زیادی را از کار و زندگی انداخته است! این اثر تقریبا کمی کمتر از ۵۰۰ هزار پلیر روزانه دارد که همچنان رقمی بسیار قابل توجه به شمار می‌رود.

League of Legends

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

بسیاری دو اثر League of Legends و World of Warcraft را اعتیادآورترین بازی‌های آنلاین تمام دوران می‌دانند و تعداد پلیر‌های این دو اثر و زمان صرف شده توسط آن ها، خود شاهدی بر این مدعاست. تعداد پلیرهای این اثر، بالغ بر ۱۰۰ میلیون است و روزانه، بیش از ۵ میلیون پلیر همزمان به خود می‌بیند. این اثر سال‌هاست که به یکی از بزرگ‌ترین نماد‌های بازی‌های ویدیویی در بستر آنلاین تبدیل شده و از لحاظ زمان صرف شده توسط پلیر‌ها، شاهد صرف هزاران میلیارد‌ها ساعت هستیم که شگفت انگیز است! احتمالا تنها با خواندن تیتر مقاله، مطمئن بودید که نام League of Legends را در این مقاله خواهید دید …

The Elder Scrolls V: Skyrim

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

درست است که عنوان Starfield، نتوانست موفقیت‌های اسکایریم را تکرار کند، اما این چیزی از ارزش‌های بتسدا و تاد هاوارد کم نمی‌کند و نمی‌توان فراموش کرد که چگونه، شاهد یکی از بزرگ‌ترین آثار نقش‌آفرینی تاریخ و یکی از محبوب‌ترین و اعتیادآورترین آثار تمام دوران بودیم. اکثر لیست ما را آثار آنلاین محور تشکیل می‌دهند و حضور Skyrim در این لیست، بزرگی و محبوبیت این اثر را نشان می‌دهد. با این که ۱۳ سال است که از عرضه‌ی این اثر می‌گذرد، اما این اثر با ۶۰ میلیون نسخه فروش، همچنان یکی از بزرگ‌ترین آثار تاریخ این صنعت به شمار می‌آید.

دنیاسازی فوق‌العاده Skyrim، راز‌ و رمز های پرشمار و کرکتر‌های جذاب باعث شده‌اند این اثر ارزش بار‌ها و بارها تجربه را داشته باشد و کم نیستند افرادی که هنوز که هنوز است، از تجربه‌ی این اثر سیر نمی‌شوند و نمی‌توانند از آن دل بکنند.

PUBG

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

رکورد بیشترین پلیر همزمان در تاریخ استیم، همچنان در دستان عنوان PUBG است و با وجود این که سال‌ها از عرضه‌ی این عنوان می‌گذرد، همچنان این اثر چه در گوشی‌های هوشمند و چه در پلتفرم‌های دیگر، میلیون‌ها پلیر دارد و یکی از اعتیادآورترین بازی‌های بتل رویال تاریخ به شمار می‌آید.

تقرییا تمامی گیمر‌های جهان با این اثر آشنایی کامل دارند و بسیاری از ما، خود زمانی وقت زیادی را صرف انجام این اثر می‌کرده و بعضا همچنان می‌کنیم. وقتی صحبت از بازی‌های محبوب با گیم‌پلی اعتیادآور می‌شود، قطعا اسم PUBG نیز در بین آثار یاد شده می‌درخشد.

Minecraft

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

شاید کمتر کسی فکر می‌کرد روزی عنوانی پیکسلی، بتواند بیش از ۲۰۰ میلیون پلیر ماهانه به خود جذب کند و به یکی از بزرگ‌ترین آثار تاریخ بازی‌های ویدیویی، از حیث محبوبیت و تاثیرگذاری تبدیل شود. این اثر پیکسلی Survival، فضا و حسی جادویی در مخاطبان برانگیخته می‌کند و به نوعی آن‌ها را محسور کرده و باعث می‌شود ساعات فوق‌العاده زیادی را به تجربه‌ی آن اختصاص دهند. البته Minecraft کمی حالت دوره‌ای دارد و ممکن است مدتی مداوم آن را تجربه کنید، سپس مدتی آن را کنار بگذارید و دوباره این چرخه‌ی به ظاهر بی‌پایان را طی کنید!

Counter-Strike 2

اعتیادآورترین بازی‌های ویدیویی - گیمفا

عنوان Countr Strike را تقریبا همه‌ی ما به صورت مقطعی تجربه کرده‌ایم. این سری در طول سالیان رشد و پیشرفت کرده و یک دهه‌ای می‌شود که همواره در زمره‌ی محبوب‌ترین آثار استیم به شمار می‌رود و روزانه تقریبا یک میلیون پلیر را میزبانی می‌کند. مانند دیگر آثار این لیست، این اثر نیز به نوبه‌ی خود می‌تواند به شکلی غیرقابل کنترل اعتیادآور و جذاب باشد

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

بازی جدیدی از Bleach ساخته خواهد شد

بازی جدیدی از Bleach ساخته خواهد شد

در خبری تازه، شرکت «Bandai Namco» در نمایشگاه «Anime Expo 2024» از بازی جدید Bleach …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *