آگراندیسمان، قسمت هشتم | بررسی اجرای علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» | یک جنتلمن حرفه‌ای

آگراندیسمان، قسمت هشتم | بررسی اجرای علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» | یک جنتلمن حرفه‌ای

مرجان فاطمی | «کنسرتینو» یکی از متفاوت‌ترین برنامه‌هایی است که تا به حال در عرصه موسیقی ساخته شده و علیرضا عصار، خواننده محبوب موسیقی پاپ، به عنوان میزبان برنامه، تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت آن دارد. از یک سو با توجه به جایگاه و تجربه و محبوبیتش، وزنه‌ای مهم در این مسابقه به حساب می‌آید و از سوی دیگر، تلاش او برای معرفی چهره‌های به نسبت ناشناخته و استعدادهای جدید و همچنین هیجان و شوقی که برای این برنامه دارد بر جذابیت اجرایش افزوده است. عصار صمیمی و ملموس اجرا می‌کند و در مواجهه با مهمان‌ها و شرکت‌کننده‌ها مناعت زیادی دارد. او در هر برنامه سعی می‌کند به محدودیت‌های خواننده‌های ایرانی اشاره کند و با این ‌حال به هنرمندان جوان امیدواری می‌دهد که وضعیت نسبت به دوره او بهتر شده و می‌توانند امیدوار باشند که وضعیت بهتری هم در انتظارشاان باشد.

کانال تلگرام مووی پلات

به گزارش مووی پلات، میزبانی موفق علیرضا عصار در «کنسرتینو» باعث شده بعد از مدت‌ها شاهد اتفاق مهمی در عرصه موسیقی باشیم. به همین دلیل هم آگراندیسمان این هفته را به بررسی ابعاد مختلف اجرای این خواننده و موزیسین محبوب اختصاص داده‌ایم.

پوشش | علیرضا عصار سال‌هاست با پوشش خاص خودش که لباسی ساده مشکی یا سفید است در کنسرت‌ها یا مجامع عمومی حاضر می‌شود و در «کنسرتینو» هم همین پوشش را حفظ کرده است. او مثل همیشه موهای بلندش را از پشت بسته و همان استایل ساده همیشگی را دارد.

علیرضا عصار بزرگترین نقطه مثبت برنامه «کنسرتینو» است.
علیرضا عصار با همان پوشش همیشگی‌اش در برنامه «کنسرتینو» حاضر شده است.

بررسی اجرا | یکی از دلایل موفقیت «کنسرتینو» به حضور علیرضا عصار در جایگاه میزبان برنامه برمی‌گردد. عصار به عنوان خواننده‌ و نوازنده‌ای که سال‌هاست فعالیت می‌کند و محبوبیت زیادی میان مخاطبان دارد، بهترین گزینه برای اجرای چنین برنامه‌ای است. عصار با اینکه اطلاعات زیادی درباره موسیقی دارد اما جز در زمان‌های بخصوصی که برای دیالوگ کردن انتخاب شده، صحبت نمی‌کند. بیشتر اجازه می‌دهد مخاطبان از موسیقی لذت ببرند و خیلی وقت‌ها تازه بعد از سه اجرا، روی سن می‌آید و آنهم خیلی کوتاه صحبت می‌کند. نکته مهم دیگری که در اجرای او وجود دارد این است که پیش از انجام هر بخش، درباره‌اش توضیحی مختصر می‌دهد و طبق برنامه پیش می‌رود. برای اجرا کردن از قالب همیشگی‌اش خارج نمی‌شود و برای تاثیرگذاری بیشتر تغییر لحن نمی‌دهد. راحت و عادی صحبت می‌کند و حتی خیلی وقت‌ها دستش را هم از توی جیبش بیرون نمی‌آورد. با شرکت‌کننده‌ها و مخاطبان رفتاری صمیمی دارد و مواجهه‌اش با مهمان‌ها هم بسیار دوستانه است.

علیرضا عصار بزرگترین نقطه مثبت برنامه «کنسرتینو» است.
علیرضا عصار با انرژی خوبی برنامه را اجرا می‌کند.

ایجاد تنوع | جدای از جایگاه و محبوبیت، مسئله مهم بعدی، انرژی و علاقه و هیجانی است که عصار برای اجرای این برنامه از خود نشان می‌دهد. رفتار او به نحوی است که می‌توانیم شور و شوقش را از اجرای این برنامه کاملا حس کنیم. با اینکه فرم اصلی برنامه ثابت است اما هربار سعی می‌کند تنوعی در آن به وجود بیاورد. مثلا بخش‌هایی به آن اضافه کند یا سوپرایزی برای مخاطبان داشته باشد. مثلا در قسمت اول با یک خواننده دختر نوجوان آهنگی را اجرا کرد، در قسمت سوم برای علی زند وکیلی موسیقی آهنگ «هوس» را نواخت و در قسمت چهارم هم «حال من بی‌تو» را به همراه کوارتت شهرزاد اجرا کرد.

شیوه رفتار با مهمان‌ها | از آنجایی که هم به لحاظ سن‌وسال و هم جایگاه خوانندگی نسبت به مهمان‌هایی که تابه حال به برنامه دعوت شده‌اند، بالاتر است اما بسیار صمیمانه با آنها رفتار می‌کند. تسلط زیادی روی کارنامه هریک از آنها دارد و طوری رفتار می‌کند که نشان دهد برای هنرشان ارزش زیادی قائل است. بارها جملاتی تحسین‌آمیز درباره مهمان برنامه از زبانش می‌شنویم و اکثر مواقع تاکید می‌کند که قصد تعریف  الکی ندارد و با فکت ثابت می‌کند که هنر او به نظرش قابل تقدیر است. با اینکه می‌تواند مثل خیلی از مجری‌های دیگر جایگاه ویژه‌ای برای خودش تدارک ببیند یا سر میز بنشیند اما تمام مدت یا گوشه‌ای می‌ایستد یا کنار مهمان‌ها قرار می‌گیرد. حتی زمان مصاحبه هم ترجیح می‌کند کنار پیانو بایستد و باز هم سر میز نمی‌نشیند.

علیرضا عصار بزرگترین نقطه مثبت برنامه «کنسرتینو» است.
علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» اجرای جذابی دارد.

نکته ویژه | تا پیش از این، خواننده‌ها و نوازنده‌های خانم در هیچ برنامه‌ای جایگاه ویژه‌ای نداشتند. درواقع به هنر موسیقی آنها بها داده نمی‌شد. علیرضا عصار برای اولین بار است که در «کنسرتینو» با تقدیر از آنها صحبت به میان می‌آورد. کنار آنها قرار می‌گیرد و درباره هنرشان گفت‌وگو می‌کند. مثل قسمت اول برای بها دادن به صدایشان همراهشان اجرا می‌کند، یا مثل همین قسمت جدید، از آنها می‌خواهد برایش بنوازند تا خودش اجرایی داشته باشد. همسرایی او با دختر نوجوان خواننده در اولین قسمت «کنسرتینو» بسیار مورد توجه قرار گرفت و در فضای مجازی با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو شد.

«کنسرتینو» به میزبانی علیرضا عصار، چهارشنبه‌ها در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود.

منبع : www.filmnews.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

نگاهی به دلایل موفقیت سریال «در انتهای شب» به بهانه پایان آن | صحنه پیوسته به‌جاست

نگاهی به دلایل موفقیت سریال «در انتهای شب» به بهانه پایان آن | صحنه پیوسته به‌جاست

مرجان فاطمی | «در انتهای شب» جمعه 29 تیر با انتشار قسمت نهم به پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *