مروری بر همکاری‌های مشترک و موفق پیمان معادی و نوید محمدزاده | رویارویی دو غول

مروری بر همکاری‌های مشترک و موفق پیمان معادی و نوید محمدزاده | رویارویی دو غول

سعید روستایی سه فیلم سینمایی کارگردانی کرد و در هرسه آنها پیمان معادی و نوید محمدزاده نقش‌هایی مهم و اثرگذار داشتند. درواقع این دو بازیگر سه بار باهم همبازی شده‌اند که هر سه بار هم مقابل دوربین روستایی بوده است. در «ابد و یک روز» و «برادران لیلا» نقش برادر را بازی کردند و در «متری شیش‌ونیم» در جایگاه یک پلیس و خلافکار مقابل هم قرار گرفتند. هنوز نمی‌دانیم در فیلم جدید روستایی باز هم آنها را کنار هم خواهیم دید یا نه.

کانال تلگرام مووی پلات

به گزارش مووی پلات، پیمان معادی و نوید محمدزاده درحالی سال 1394 با «ابد و یک روز» در مرکز توجه‌ها قرار گرفتند که هردو آنها پیش از این فیلم توانسته بودند توانمندی‌شان را ثابت کنند. با این حال اولین فیلم روستایی به نقطه عطف مهمی در کارنامه هردوی آنها بدل شد. مروری داریم بر همکاری‌های مشترک میان این دو بازیگر.

ابد و یک روز | سعید روستایی | 1394

پیمان معادی و نوید محمدزاده تاکنون سه با در سه فیلم سعید روستایی با هم همبازی شده‌اند.
نوید محمدزاده و پیمان معادی در اولین رویارویی خود با هم در فیلم «ابد و یک روز» جلوی دوربین سعید روستایی رفتند.

اولین همکاری پیمان معادی و نوید محمدزاده در فیلم «ابد و یک‌ روز» اتفاق افتاد. آنها در این فیلم نقش دو برادر به نام‌های مرتضی و محسن را داشتند. پیمان معادی در نقش مرتضی، برادر بزرگ خانواده، ظاهرا خودش را مدافع خانواده و حافظ کیان خواهروبرادرها نشان می‌داد و طوری القا می‌کرد که تمام مشکلات خانواده به خاطر حضور محسن است اما در واقعیت حاضر می‌شد خواهرش را به خانواده‌ای افغان بفروشد تا در ازایش برای خودش اغذیه‌فروشی بازی کند. در مقابل، محسن به عنوان پسر معتاد و دردسرساز خانواده معرفی می‌شد. او معتادی دوست‌داشتنی و قابل ترحم بود که مدام توسط برادرش مورد تحقیر قرار می‌گرفت. با وجود اینکه وضعیت بدی قرار داشت و مدام دستگیر می‌شد و از کمپ اعتیاد فرار می‌کرد اما بیشتر از برادر بزرگترش به فکر خانواده بود. او معمولا از خانواده جدا بود و در اتاقک گوشه پشت‌بام زندگی می‌کرد. وقتی پای حق خواهرش به میان می‌آمد نشان می‌داد که مهربان و احساساتی است و حاضر است هر کاری بکند. مواجهه این دو برادر در «ابدویک روز» بسیار مورد توجه قرار گرفت و اتفاقی مهم در کارنامه هردو آنها شد. نوید محمدزاده برای این فیلم سیمرغ مکمل گرفت و معادی نامزد سیمرغ شد.

متری شیش‌ونیم | سعید روستایی | 1397

پیمان معادی و نوید محمدزاده تاکنون سه با در سه فیلم سعید روستایی با هم همبازی شده‌اند.
پیمان معادی و نوید محمدزاده در «متری شش ونیم» در نقش پلیس و قاچاقچی ظاهر شدند.

سه سال بعد از موفقیت «ابد و یک روز» سعید روستایی فیلم «متری شیش‌ونیم» را با حضور این دو بازیگر ساخت. در این فیلم پیمان معادی نقش صمد، مامور پلیسی جدی، پایبند به اصول، تندمزاج و انعطاف‌ناپذیر را داشت. صمد با وجود تمام سخت‌گیری‌ها و پایبندی به قوانین که در شخصیتش بروز پیدا می‌کرد، بسیار دل‌رحم بود و خانواده و کودکان برایش اهمیت زیادی داشتند. او برای دستگیری ناصر خاکزاد با بازی نوید محمدزاده که سردسته مافیای تولید و توزیع شیشه بود تلاش زیادی می‌کرد و نهایتا زندگی‌اش تحت‌تاثیر این شخصیت قرار می‌گرفت. ناصر خاکزاد در خانواده‌ای بسیار فقیر رشد کرده و با خرده فروشی مواد شروع کرده و نهایتا به یک کارتل مواد مخدر تبدیل شده بود؛ شخصیتی که بارها از دست پلیس فرار کرده و با اسامی مختلف پرونده‌های زیادی داشت. نکته قابل توجه درباره ناصر این بود که تمام مشکلاتش به عقده‌های دوران کودکی‌اش ربط داشت. او تمام مدت تلاش کرده بود زندگی خانواده‌اش را سروسامان دهد و حالا که آنها به جایی رسیده بودند نمی‌خواست مجددا به همان نقطه زیر صفر برگردند. جذابیت رابطه صمد و ناصر به خاطر رفتار انسانی بود که در قبال هم داشتند. هردو آنها در سی‌وهفتمین جشنواره فجر نامزد سیمرغ شدند.

برادران لیلا | سعید روستایی | 1400

پیمان معادی و نوید محمدزاده تاکنون سه با در سه فیلم سعید روستایی با هم همبازی شده‌اند.
نوید محمدزاده و پیمان معادی بعد از «ابد ویک روز» در «برادران لیلا» باردیگر نقش برادر یکدیگر را بازی کردند.

سومین همکاری نوید محمدزاده و پیمان معادی در «برادران لیلا» رقم خورد؛ فیلمی که رنگ پرده را ندید و نسخه غیرقانونی آن به دست مخاطبان رسید. نوید و پیمان اینبار هم در نقش دو برادر جلوی دوربین رفتند اما نقش‌هایشان کاملا متفاوت با «ابدویک‌روز» بود. محمدزاده برخلاف دو فیلم دیگر سعید روستایی، اینبار با علیرضا در قالب پسری آرام، عاقل، مهربان و البته سازگار با شرایط معرفی می‌شد که محور اصلی داستان بود. علیرضا اخراج شده و به دنبال بیمه بیکاری بود. او در جلسه‌ای که برادرانش برای خرید و فروش غیرقانونی ماشین برگزار می‌کردند، تنها کسی بود که مخالفت می‌کرد و مقابل تصمیمات خواهرش لیلا می‌ایستاد. مخالف سرسخت این بود که به بچه‌ها به‌ پدرشان رودست بزنند. وقتی پدر را سرخورده در سالن عروسی می‌دید، متاثر می‌شد و بعدتر برادران را قانع می‌کرد تا مراعات حال پدر را بکنند. پیمان معادی یکی از متفاوت‌ترین نقش‌هایش را در «برادران لیلا» ایفا کرد. پسری بلندپرواز به اسم منوچهر که همسرش او را ترک کرده و حالا برای اینکه بالاشهرنشین به نظر برسد حاضر می‌شد دست به هرکاری بزند. احساسی تصمیم می‌گرفت و به راحتی اجازه می‌داد سرش کلاه بگذارند. بسیار ساده بود و حتی می‌شود گفت خصلت‌هایی کودکانه داشت. منوچهر یکی از شیرینی‌های فیلم «برادران لیلا» بود و از جدیت همیشگی پیمان معادی در این نقش خبری نبود.

منبع : www.filmnews.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

نگاهی به دلایل موفقیت سریال «در انتهای شب» به بهانه پایان آن | صحنه پیوسته به‌جاست

نگاهی به دلایل موفقیت سریال «در انتهای شب» به بهانه پایان آن | صحنه پیوسته به‌جاست

مرجان فاطمی | «در انتهای شب» جمعه 29 تیر با انتشار قسمت نهم به پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *