هوش مصنوعی هالیوود را کلافه کرده / بازیگران به خطر افتادند

هوش مصنوعی هالیوود را کلافه کرده / بازیگران به خطر افتادند


به گزارش مووی پلات، در این شکایت ادعا شده که آمازون برای شبیه‌سازی صدای بازیگران به منظور تکمیل بازسازی Road House در طول اعتصابات سال ۲۰۲۳ هالیوود که عمدتاً تولید فیلم را تعطیل کرد، به هوش مصنوعی متوسل شده است.

کانال تلگرام مووی پلات

براساس گزارش دیجیاتو، «آر. لنس هیل»، فیلمنامه‌نویس آمریکایی، در نوامبر ۲۰۲۱ دادخواستی را به اداره کپی‎‌رایت ایالات متحده برای بازپس‌گیری حقوق فیلمنامه -که هم نسخه اصلی Road House و هم نسخه آمازون براساس آن ساخته شده – ارائه کرد. در آن زمان، آمازون به دلیل تصاحب کتابخانه فیلم MGM، حقوق Road House را در اختیار داشت، اما این مالکیت قرار بود در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۳) منقضی شود.

استفاده از هوش مصنوعی در صدای بازیگران فیلم Road House

هیل ادعا می‌کند که آمازون کپی‌رایت او را نادیده گرفته و در تولید نسخه بازسازی‌شده نیز عجله کرده است؛ حتی این شرکت از هوش مصنوعی مولد استفاده کرده تا روند تولید فیلم در طی جریان اعتصابات عقب نیفتد. او می‌خواهد با این شکایت از اکران این فیلم جلوگیری کند. نسخه بازسازی‌شده Road House قرار است در ۲۱ مارس (۲ فروردین) در شبکه Prime Video آمازون پخش شود.

آمازون و MGM قاطعانه استفاده از هوش مصنوعی برای جایگزینی یا بازسازی صدای بازیگران را رد کرده‌اند. سخنگوی MGM گفته است که این استدیو صراحتاً به سازندگان فیلم دستور داده است که از هوش مصنوعی در این فیلم استفاده نکنند. آمازون همچنین گفت که ادعاهای متعدد در این دادخواست کاملاً نادرست هستند و این شرکت معتقد است کپی‌رایت Road House منقضی نشده است.

۵۸۵۸

منبع : www.khabaronline.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

نگاهی به دلایل موفقیت سریال «در انتهای شب» به بهانه پایان آن | صحنه پیوسته به‌جاست

نگاهی به دلایل موفقیت سریال «در انتهای شب» به بهانه پایان آن | صحنه پیوسته به‌جاست

مرجان فاطمی | «در انتهای شب» جمعه 29 تیر با انتشار قسمت نهم به پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *