ونزدی یک تقلید سطح پایین از مجموعه هری پاتر + تصاویر

ونزدی یک تقلید سطح پایین از مجموعه هری پاتر + تصاویر

فصل دوم سریال محبوب “ونزدی” با لحنی تیره‌تر و وحشتناک‌تر در راه است و این نوید را می‌دهد که شاهد تجربه‌ای متفاوت و عمیق‌تر از دنیای آدامز خواهیم بود.

کانال تلگرام مووی پلات

فصل اول این سریال، شخصیت معروف خانواده آدامز را به مدرسه شبانه‌روزی برای طردشدگان برد و او را در معمای قتل هولناکی غرق کرد. دراین مسیر سرنوشت Wednesday با نابودی یک هیولای شیطان‌صفت گره خورد.

ردفصل اول با سوال‌ها و رمزورازهای زیادی مواجه شدیم که انتظار می‌رود در فصل 2 سریال ونزدی، شاهد پاسخ به این سوالات و برملا شدن حقایق ناگفته باشیم. برای اطلاع از جدول پخش این سریال پربیننده نتفلیکس مقاله زمان پخش فصل دوم سریال ونزدی را دنبال کنید.

ونزدی یک تقلید از مجموعه هری پاتر

جنا اورتگا، بازیگر نقش Wednesday، جزئیات جالبی از فصل دوم را فاش کرده است، او می‌گوید که فصل جدید به‌طور قطع به‌سمت وحشت و اضطراب بیشتری متمایل شده است و فضایی جسورتر و تاریک‌تر خواهد داشت. تمرکز بیشتر بر ژانر وحشت در فصل دوم، شباهت‌های آن با فرنچایزهای فانتزی دیگر را کاهش می‌دهد و تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای مخاطبان رقم خواهد زد.

به نظر می‌رسد که فصل دوم ونزدی، سفری هیجان‌انگیز و دلهره‌آور به اعماق تاریکی خواهد بود و علاقه‌مندان به ژانر وحشت را مجذوب خود خواهد کرد. در ادامه به شباهت‌های این سریال و هری پاتر می‌پردازیم. برای سفر در دنیای این دو سریال پرطرفدار همراه ما باشید.

ونزدی فراتر از هری پاتر

wednesday season two dark horror avoid harry potter comparison

هنگامی‌که فصل اول سریال منتشر شد، مقایسه آن با مجموعه فیلم‌های “هری پاتر” اجتناب‌ناپذیر بود. هر دو اثر در ژانر فانتزی قرار می‌گرفتند و به پدیده‌های ماوراء‌طبیعی می‌پرداختند.

کانال تلگرام مووی پلات

باوجود شباهت‌های کلی، تفاوت‌های بارزی نیز بین این دو اثر وجود داشت، فضای گوتیک و زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد “Wednesday”، آن را از هری پاتر متمایز می‌کرد. اسپین‌آف خانواده آدامز، لحن تاریک‌تر و طنز سیاه را به‌نمایش می‌گذاشت، درحالی‌که هری پاتر فضایی شادتر و مناسب‌تری برای خانواده داشت.

عناصر داستانی و قوس شخصیت اصلی در ونزدی نیز شباهت‌هایی به هری پاتر داشت. Wednesday، مانند هری، در مدرسه‌ای برای افراد خاص تحصیل کرد و با چالش‌های مشابهی روبه‌رو شد. هر دو شخصیت در طول داستان رشد و پیشرفت داشتند و قدرت‌های خود را کشف کردند.

باوجود این شباهت‌ها، “Wednesday” به هیچ‌وجه تقلیدی از “Harry Potter” نیست. این سریال هویت و اصالت خود را حفظ می‌کند و تجربه‌ای جدید و منحصربه‌فرد را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

شباهت‌ها و تفاوت‌های Wednesday با Harry Potter

wednesday season two dark horror avoid harry potter comparison 1

فصل اول سریال “ونزدی” و مجموعه فیلم‌های “هری پاتر” در نگاه اول شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند. هر دو قهرمان‌های داستان ما، دارای قدرت‌های ماوراءطبیعی هستند که در ابتدای داستان غیرقابل کنترل و غیرقابل توضیح به‌نظر می‌رسند.

هر دو به مدرسه‌ای شبانه‌روزی برای افراد خاص، نورمور و هاگوارتز، فرستاده می‌شوند. نکته جالب اینجاست که والدین هر دو شخصیت از فارغ‌التحصیلان برجسته این مدارس هستند؛ اما این شباهت‌ها فقط آغاز ماجراست. ونزدی و هری به‌سرعت خود را در مرکز اتفاقات خطرناک و مرموزی می‌بینند که بسیار فراتر از سن‌وسال آن‌هاست.

با وجود این شباهت‌ها، تفاوت‌های بارزی نیز بین این دو اثر وجود دارد. فضای گوتیک و لحن تاریک‌تر “Wednesday”، آن را از “Harry Potter” با فضایی شادتر و مناسب‌تر برای خانواده متمایز می‌کند. علاوه‌براین، “ونزدی” به مسائلی مانند هویت، بلوغ و روابط می‌پردازد که در “هری پاتر” کمتر به آن‌ها توجه شده است.

شباهت‌های فصل اول ونزدی و هری پاتر

قهرمان داستان

ونزدی آدامز هری پاتر

قدرت‌ها

توانایی ذهنی بالا

جادوگری

آکادمی جادو آکادمی نورمور

مدرسه جادوگری و جادوگری هاگوارتز

 والدین فارغ‌التحصیل

گومز آدامز و مورتیشیا فرومپ جیمز پاتر و لیلی ایوانز

شرورانی که با آن‌ها مبارزه می‌کنند

جوزف کراکستون لرد ولدمورت
ماموریت جوزف کراکستون و لرد ولدمورت طردشدگان را محو کن

ماگل‌ها و نیمه‌خونی‌ها را از بین ببرید

هویت خویشاوند جادوگری که در ابتدا فرد شرور را متوقف کرد لیلی ایوانز

گودی آدامز

رقابت آکادمیک و والدین

لاریسا ویمز و مورتیشیا فرومپ سوروس اسنیپ و جیمز پاتر

شهرک نزدیک به مدرسه

جریکو

هاگزمید

مسابقه مدرسه مسابقه جام پو

مسابقات سه جادوگر

رقص مدرسه کلاغ سیاه

یول بال

شباهت‌های پنهان هری پاتر و ونزدی

علاوه‌بر شباهت‌های کلی بین “ونزدی” و “هری پاتر”، شباهت‌های پنهان جالبی نیز در داستان و شخصیت‌های این دو اثر وجود دارد. هر دو شخصیت، رابطه‌ای پیچیده با مدیر مدرسه خود دارند. اگرچه رابطه ونزدی با ویمز به اندازه هری و دامبلدور دوستانه نیست؛ اما هر دو مدیر اطلاعاتی را از شخصیت‌های داستان پنهان می‌کنند تا از آن‌ها محافظت کنند.

در “ونزدی”، هنجارها برای طردشده‌ها مشابه هنجارها برای ماگل‌ها در “هری پاتر” است؛ هر دو گروه به حاشیه رانده شده‌اند و توسط جامعه اصلی طرد می‌شوند.

شخصیت‌های جدید ماوراء طبیعی فصل دوم ونزدی می‌توانند نمایش را تاریک‌تر کنند

wednesday season two dark horror avoid harry potter comparison 4

فصل دوم سریال محبوب “ونزدی”، علاوه‌بر تقویت عناصر ترسناک، دنیای ماوراءطبیعی معرفی‌شده در فصل اول را گسترش می‌دهد. این به‌معنای حضور شخصیت‌های جدیدی است که می‌توانند به گروه رانده‌شدگان در نورمور بپیوندند و شاید حتی گونه‌های جدید و ناآشنایی را به‌دنیای این سریال نتفلیکس معرفی کنند. برای آشنایی با بازیگران سریال Wednesday، مقاله هنرپیشه‌های ونزدی را مطالعه کنید.

معرفی شخصیت‌های فراطبیعی جدید، راهی برای تیره‌تر کردن فضای مجموعه در فصل دوم است. درحالی‌که فصل اول موجودات متنوعی را معرفی کرد؛ اما به تاریخ و پیشینه تنها چند گونه پرداخت. یکی از این موجودات، هاید، ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین موجود در سریال تاکنون بوده است.

هنوز چیزهای زیادی برای کشف در مورد هاید و حتی بیشتر برای یادگیری در مورد گونه‌های دیگر مانند گرگینه‌ها و آژیرها در جهان “ونزدی” وجود دارد. گسترش دنیای ماوراءطبیعی، فرصتی برای کشف اسرار و حقایق تاریک در مورد گونه‌های رانده شده مختلف مانند هاید، در طول تاریخ ایجاد می‌کند و فضایی تیره‌تر را در “Wednesday” فصل 2 به‌وجود می‌آورد.

جنا اورتگا چه چیزهای دیگری درباره فصل دوم ونزدی – Wednesday فاش کرده است؟

wednesday season two dark horror avoid harry potter comparison 2

جنا اورتگا، بازیگر نقش ونزدی، خبرهای هیجان‌انگیزی از فصل دوم این سریال محبوب خارجی منتشر کرده است. علاوه‌بر موجودات ترسناک جدید، تغییرات دیگری نیز در فصل دوم انجام شده است که آن را به اثری جذاب‌تر از فصل اول تبدیل می‌کند.

یکی از بزرگ‌ترین انتقادات به فصل اول، موضوع مثلث عشقی بین ونزدی، تایلر و پرسی بود. این موضوع، به‌خصوص برای طرفداران قدیمی خانواده آدامز، ناامید کننده بود، زیرا شخصیت Wednesday به‌ندرت درگیر روابط عاشقانه می‌شود.

اما اورتگا خبر خوشی دارد، در فصل دوم، شاهد کاهش روابط عاشقانه خواهیم بود. او می‌گوید:

ما به‌نوعی از هرگونه رابطه عاشقانه برای ونزدی صرف‌نظر کرده‌ایم.

مروری بر مقاله ونزدی یک تقلید از مجموعه هری پاتر

باوجوداین‌که‌ چهارشنبه از روابط عاشقانه دوری می‌کند؛ اما هویت تاریک و طنز خود را حفظ می‌کند. علاوه‌براین، فصل دوم چهارشنبه دارای صحنه‌های اکشن بیشتر و کیفیت سینمایی بهتری خواهد بود. باوجود شباهت‌های “ونزدی” به “هری پاتر”، اورتگا تأکید می‌کند که این دو سریال کاملاً متفاوت هستند. در مجموع، فصل دوم وعده‌ای برای تجربه‌ای تاریک‌تر، هیجان‌انگیزتر و باکیفیت‌تر به مخاطبان می‌دهد.

*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.

منبع : vido.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

26 سال از اکران فیلم «آژانس شیشه‌ای» گذشت ، فیلمی که فضای فیلمسازی در سینمای ایران را تغییر داد | ابراهیم در آتش

26 سال از اکران فیلم «آژانس شیشه‌ای» گذشت ، فیلمی که فضای فیلمسازی در سینمای ایران را تغییر داد | ابراهیم در آتش

سوسن سیرجانی | سال پیش در تیرماه 1377 در روزهایی که تنها یک سال از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *