روایتی از زندگی یک استاد تنبور نواز | سودابه بیضایی با «آواز باد» در بیروت

روایتی از زندگی یک استاد تنبور نواز | سودابه بیضایی با «آواز باد» در بیروت

سودابه بیضایی که بیشتر نامش به عنوان یک بازیگر در سینما مطرح شده در دومین تجربه مستند سازی خود، مستند «آوازباد» را کارگردانی کرده که این اثر به جشنواره بین المللی زنان بیروت راه پیدا کرده است.

به گزارش مووی پلات، سودابه بیضایی نویسنده و بازیگر ایرانی این روزها با مستند «آواز باد» در جشنواره  بین‌المللی فیلم زنان بین‌المللی بیروت (BWFF) حضور دارد. آواز باد دومین تجربه‌ی کارگردانی مستند سودابه بیضایی است که در شهر گهواره از شهرهای استان کرمانشاه فیلمبرداری شده است.این مستند داستان پگاه، دختر جوانی است که در مسیر جست‌وجوی خویش، با استاد طاهر یارویسی نوازنده مطرح تنبور آشنا می‌شود و قدم در راهی جدید می‌گذارد.

سودابه بیضایی دومین مستند سینمایی خود با نام «آوازباد» را آماده نمایش کرده که این فیلم در جشنواره بین‌المللی زنان بیروت حضور دارد.
پوستر بین‌المللی فیلم «آوازباد» ساخته سودابه بیضایی

جشنواره بین‌المللی فیلم زنان  بیروت (BWFF) یک رویداد سالانه است که توسط جامعه فیلم بیروت تحت عنوان «زنان برای رهبری» در بیروت برگزار می‌شود و نقش زنان به عنوان رهبران در جوامعشان را برجسته می‌کند؛ و سازندگان فیلم و علاقمندان به سینما را از سراسر جهان به هم جمع می‌کند. BWFF مسائلی مانند برابری جنسیتی، هویت جنسی، خشونت خانگی و سایر مسائل را از طریق قدرت لنز و سینما که پنجره‌ای به جامعه و به ویژه زنان در این موارد است، مورد بررسی قرار می‌دهد. این دوره از جشنواره ۱۴ تا ۱۹ آوریل برگزار می‌شود و مستند «آوازِ باد» ۱۷ آوریل در آن نمایش داده خواهد شد

بیضایی علاوه بر کارگردانی پژوهشگر مستند «آواز باد» هم بوده و این اثر را به شکل مشترک با سید امیر سید زاده تهیه و تولید کرده است. دیگر عواملی که در ساخت مستند جدید سودابه بیضایی همکاری داشته اند عبارتنداز : تدوین: بهمن کیارستمی، پویا پارسامقام / مدیر تولید: سهیلا کوشکی / دستیارکارگردان: فرزانه بیضایی / طراحی و‌ ترکیب صدا: حسین قورچیان / اصلاح رنگ و‌ نور: مهشید افضلی طراحی

بیضایی پیش از این مستندی ساخته بود به نام «مثل اسمم پگاه» درمورد معضلات جوانان دهه هفتادی در جامعه با موضوع مواد مخدر که در دوازدهمین دوره جشن مستند خانه سینما، جایزه بهترین فیلم مستند بلند را دریافت کرد.

منبع : www.filmnews.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

«کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار منتشر می‌شود

«کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار منتشر می‌شود

برنامه جدیدی با عنوان «کنسرتینو» به میزبانی علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ کشور، از 9 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *