غمنامه آقای کارگردان به بهانه سال‌روز درگذشت زنده‌یاد کیومرث پوراحمد |  فریدون جیرانی : کیومرث جان داریم  به خودمان می‌خندیم تا بفروشیم

غمنامه آقای کارگردان به بهانه سال‌روز درگذشت زنده‌یاد کیومرث پوراحمد |  فریدون جیرانی : کیومرث جان داریم  به خودمان می‌خندیم تا بفروشیم

پنجشنبه 16 فروردین، سال‌روز درگذشت کارگردان محبوب و مطرح سینما، کیومرث پوراحمد بود؛ کارگردانی که هنوز پس از گذشت سال‌ها، آثار درخشانش از «قصه‌های مجید» و «خواهران غریب» گرفته تا «شب یلدا» و «اتوبوس شب» و … در ذهن‌مان باقی مانده است. کیومرث پوراحمد ابتدای سال 1402 از میان علاقه‌مندانش پرکشید؛ سالی که اتفاق‌های تلخ دیگری هم برای سینمای ایران رقم خورد.

به گزارش مووی پلات، بسیاری از اهالی سینما درباره جای خالی این کارگردان محبوب و سال تلخی که در فراق او گذشته، متن‌هایی نوشته‌اند و ویدئوهایی منتشر کرده‌اند اما ویدئویی که فریدون جیرانی به نمایندگی از کانون کارگردانان سینمای ایران منتشر کرده بیشتر از سایرین بازنشر شده است.

فریدون جیرانی در این ویدئو به وضعیت نامناسب سینما در یک سال اخیر اشاره کرده و گفته: «کیومرث جان اگر تو یک سالی نبودی و برمی‌گشتی حتما می‌پرسیدی چه خبر؟ ما نبودیم خوش گذشت؟! نه کیومرث جان، اصلا خوش نگذشت! سینماها دارند می‌فروشند با فیلم‌های خنده‌دار. اما خنده به چی؟! شاید به خودمان که ببینیم افتخار سینمای ما به کجا رسیده. کیومرث جان! خبری از فیلم‌های فرهنگی و اجتماعی نیست. پس می‌خندیم تا بفروشیم.»

او در بخشی از ویدئو درباره حادثه بسیار تلخ قتل کارگردان بزرگ سینمای ایران و همسرش برای پوراحمد تعریف کرده و گفته: «کیومرث جان! داریوش و همسرش را کشتند. خوب شد نبودی که سلاخی‌شان را ببینی که تو دیگر طاقت این را نداشتی…»

جیرانی در پایان صحبت‌هایش هم به آثار مطرح پوراحمد اشاره کرده و گفته: «کیومرث جان! ما داریم با «قصه‌های مجید» و «شب یلدا» زندگی می‌کنیم؛ با حامدی که تنهایی مهمانی گرفته بود. ما هم تنهایی مهمانی گرفته‌ایم تا با خاطرات تو زندگی کنیم.»

منبع : www.filmnews.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

«کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار منتشر می‌شود

«کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار منتشر می‌شود

برنامه جدیدی با عنوان «کنسرتینو» به میزبانی علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ کشور، از 9 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *