نامزدهای مراسم اسکار 2024 معرفی شدند

نامزدهای مراسم اسکار 2024 معرفی شدند

اسکار مهم‌ترین مراسم در صنعت سینمای هالیوود است که هر ساله در ماه مارس (اسفند – فروردین) برگزار می‌شود و چندی پیش نامزدهای مراسم اسکار 2024 معرفی شدند.

شمارش معکوس جوایز اسکار 2024 به طور رسمی آغاز شد. تمامی نامزدها برای نود و ششمین دوره مراسم جوایز اسکار چندی پیش اعلام شدند. بازیگران «زازی بیتز» (آتلانتا، جوکر: جنون دو نفر) و «جک کوئید» (پسران، اپنهایمر) حاضر بودند تا نامزدها را زنده از تئاتر ساموئل گلدوین آکادمی اعلام کنند. شما همچنین می‌توانید نامزدهای جایزه تمشک طلایی را مشاهده نمایید.



نامزدهای مراسم اسکار 2024

مراسم اسکار 2024 در تاریخ 10 مارس 2024 (20 اسفند 1402) ساعت 4 عصر به وقت غرب آمریکا در تئاتر دالبی در اویشن هالیوود لس‌آنجلس برگزار خواهد شد. «جیمی کیمل» برای دومین سال متوالی به عنوان مجری باز می‌گردد و این برنامه چهارمین حضور او به عنوان مجری است.

نامزدهای مراسم اسکار 2024

در ادامه می‌تونید نامزدین اسکار 2024 را مشاهده کنید:

بهترین فیلم

  • American Fiction
  • Anatomy Of A Fall
  • Barbie
  • The Holdovers
  • Killers Of The Flower Moon
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Past Lives
  • Poor Things
  • The Zone Of Interest

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • Bradley Cooper – Maestro
  • Colman Domingo – Rustin
  • Paul Giamatti – The Holdovers
  • Cillian Murphy – Oppenheimer
  • Jeffrey Wright – American Fiction

بهترین بازیگر نقش اول زن:

  • Annette Bening – Nyad
  • Lily Gladstone – Killers Of The Flower Moon
  • Sandra Hüller – Anatomy Of A Fall
  • Carey Mulligan – Maestro
  • Emma Stone – Poor Things

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • Mark Ruffalo – Poor Things
  • Robert DeNiro – Killers of the Flower Moon
  • Robert Downey Jr. – Oppenheimer
  • Ryan Gosling – Barbie
  • Sterling K. Brown – American Fiction

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • Emily Blunt – Oppenheimer
  • Danielle Brooks – The Color Purple
  • America Ferrera – Barbie
  • Jodie Foster – Nyad
  • Da’Vine Joy Randolph – The Holdovers

بهترین کارگردانی:

  • Justine Triet – Anatomy Of A Fall
  • Martin Scorsese – Killers Of The Flower Moon
  • Christopher Nolan – Oppenheimer
  • Yorgos Lanthimos – Poor Things
  • Jonathan Glazer – The Zone Of Interest

بهترین فیلم بین‌المللی:

  • Io capitano (Italy)
  • Perfect Days (Japan)
  • Society of the Snow (Spain)
  • The Teachers’ Lounge (Germany)
  • The Zone of Interest (United Kingdom)

بهترین انیمیشن:

  • The Boy And The Heron
  • Elemental
  • Nimona
  • Robot Dreams
  • Spider-Man: Across The Spider-Verse

بهترین مستند:

  • Bobi Wine: The People’s President
  • The Eternal Memory
  • Four Daughters
  • To Kill A Tiger
  • 20 Days In Mariupol

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • America Fiction
  • Barbie
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین فیلمنامه اورجینال:

  • Anatomy of a Fall
  • The Holdovers
  • Maestro
  • May December
  • Past Lives

بهترین تدوین:

  • The Creator
  • Maestro
  • Mission Impossible: Dead Reckoning Part One
  • Oppenheimer
  • The Zone Of Interest

بهترین فیلمبرداری:

  • El Conde
  • Killers Of The Flower Moon
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین موسیقی متن:

  • American Fiction
  • Indiana Jones And The Dial Of Destiny
  • Killers Of The Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین ترانه اورجینال:

  • ‘The Fire Inside’ – Flamin’ Hot
  • ‘I’m Just Ken’ – Barbie
  • ‘It Never Went Away’ – American Symphony
  • ‘Wahzhazhe (A Song For My People)’ – Killers Of The Flower Moon
  • ‘What Was I Made For’ – Barbie

بهترین جلوه های ویژه:

  • The Creator
  • Godzilla Minus One
  • Guardians Of The Galaxy Vol. 3
  • Mission Impossible: Dead Reckoning Part One
  • Napoleon

بهترین طراحی صحنه:

  • Barbie
  • Killers Of The Flower Moon
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین گریم و آرایش مو:

  • Golda
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • Society Of The Snow

بهترین طراحی لباس:

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین صدا:

  • The Creator
  • Maestro
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Oppenheimer
  • The Zone of Interest

بهترین مستند کوتاه:

  • The ABCs Of Book Banning
  • The Barber Of Little Rock
  • Island In Between
  • The Last Repair Shop
  • Nai Nai And Wai Po

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • “Letter to a Pig”
  • “Ninety-Five Senses”
  • “Our Uniform”
  • “Pachyderme”
  • “War is Over! Inspired by the Music of John & Yoko”

بهترین فیلم کوتاه لایواکشن:

  • “The After”
  • “Invincible”
  • “Knight of Fortune”
  • “Red, White and Blue”
  • “The Wonderful Story of Henry Sugar”

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

 آغاز یک سریال جدید شبکه خانگی با بازی فرزاد فرزین از هفتم اردیبهشت | جایگزین گناه فرشته از «قطب شمال» می‌آید

 آغاز یک سریال جدید شبکه خانگی با بازی فرزاد فرزین از هفتم اردیبهشت | جایگزین گناه فرشته از «قطب شمال» می‌آید

تکلیف «گناه فرشته» به کارگردانی حامد عنقا جمعه 31 فروردین مشخص می‌شود و با پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *