از سازنده بازی کالاف دیوتی شکایت شد

از سازنده بازی کالاف دیوتی شکایت شد

طبق اعلام نشریه رویترز (Reuters)، گیمرهای بازی کالاف دیوتی ، از «اکتیویژن» به‌دلیل انحصار لیگ‌ها و مسابقات این بازی محبوب شکایت کردند.

کانال تلگرام مووی پلات

طبق اعلام این نشریه، از استودیو «اکتیویژن بلیزارد»، سازنده‌ی بازی های کالاف دیوتی ، به‌دلیل محدودکردن رقابت‌های سازمان‌یافته‌ی Call of Duty شکایت شده است. «هکتور رودریگز» و «ست آبنر»، گیمرها و استریمرهای حرفه‌ای این بازی، دادخواستی ضدانحصار مطرح کردند و گفتند که این شرکت به‌طور غیرقانونی بازار پرسود لیگ‌ها و مسابقات بازی Call of Duty را تحت انحصار خود درآورده است.از سازنده بازی کالاف دیوتی شکایت شد

Call of Duty (ندای وظیفه)، یکی از بازی‌های پرفروش‌ سبک شوتر در تمام دوران محسوب می‌شود و اکتیویژن با آن توانسته سالانه میلیاردها دلار درآمد داشته باشد. این شرکت، در بیانیه‌ای اعلام کرد که از خود دربرابر این ادعاها که هیچ مبنای واقعی یا قانونی ندارند، دفاع خواهد کرد. «اکتیویژن» درخواست پیش از دعوی شاکیان را که ده‌هزار میلیون دلار بود را رد می‌کند. مایکروسافت، سال پیش اکتیویژن را با مبلغ 69 میلیارد دلار خرید و این معامله با وجود نهایی‌شدن، هنوز با نظارت کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده مواجه است.

بازی کالاف دیوتی

شرکت «اکتیویژن» در سال 2016، مبلغ 46 میلیون دلار برای خرید Major League Gaming پرداخت کرد. در این دادخواست، آمده که مسابقات Call of Duty تا سال 2019 که اکتیویژن لیگ خود را افتتاح و آن رقابت‌ها را حذف کرد، بسیار پرشورتر و رقابتی‌تر بودند.

در دادخواست یادشده آمده است:

تیم‌هایی که خواسته‌های غیرمنصفانه‌ی اکتیویژن را نپذیرفتند یا نتوانستند انجام دهند، به‌طور کامل از بازار حرفه‌ای کالاف دیوتی خارج شدند.

سال گذشته، «اکتیویژن» شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده که این شرکت را به کم‌کردن دستمزد گیمرها در لیگ‌های حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیکی متهم کرده بود را حل‌وفصل کرد. آن‌ها موافقت کردند که از قراردادن هرگونه سقف در حقوق خودداری کنند.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید - گیمفا

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید

طبق اعلام رسمی استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware)، بازی اکشن نقش‌آفرینی Elden Ring حالا به فروش ۲۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *