جذاب‌ترین ویژگی Alan Wake 2 برای یک بازی Batman عالی است

جذاب‌ترین ویژگی Alan Wake 2 برای یک بازی Batman عالی است

بازی Alan Wake 2 پر از ویژگی‌ها و مکانیک‌های جذاب و نوآورانه است. اما یکی از این ویژگی‌ها به طرز فوق‌العاده‌ای برای بازی Batman بعدی مناسب هستند.

کانال تلگرام مووی پلات

Alan Wake 2 اثری است که کارهای زیادی را به صورت همزمان انجام می‌دهد. با وجود اینکه سیستم مبارزات شبیه به Resident Evil آن خیلی پیچیده نیست، اما اگر به صورت عمیق به داستان و گیم‌پلی این بازی نگاه کنید متوجه نکات زیادی خواهید شد که از چشم بسیاری از طرفداران پنهان مانده است. همچنین در حالی که المان‌های Alan Wake 2 اکثرا به تنهایی نوآورانه نیستند، اما این مکانیک‌ها و ویژگی‌ها طوری ترکیب شده‌اند که نتیجه نهایی تجربه‌ای کاملا منحصر به فرد است.

یکی از بزرگترین هایلایت‌های گیم‌پلی Alan Wake 2، این است که هیچ‌کدام از ویژگی‌ها و مکانیک‌های آن تنها نیستند. این یعنی شما هیچ وقت صرفا در حال راه رفتن در راهرویی تاریک یا مبارزه با یکی از هیولاهای سایه‌ای نیستید. در عوض محیط‌ها و اتمسفر Alan Wake 2 با مبارزات، حرکت، شخصیت‌ها، طراحی دشمنان و داستان آن در حال همکاری هستند. البته این به معنای عدم وجود هیچ مکانیک متمایزی در بازی نیست. اگر تا کنون متوجه نشده‌اید، باید بگویم که منظورم Mind Place در Alan Wake 2 است که از قضا برای یک بازی Batman هم فوق‌العاده خواهد بود.

Mind Place در Alan Wake 2 چگونه کار می‌کند

Mind Place که صرفا وقتی به عنوان ویژگی مامور FBI، ساگا اندرسون (Saga Anderson)، در بازی وجود دارد، یک کابین کوچک است که در ذهن Saga بوده و محل ذخیره تمام استدلال‌های FBI او است. احتمالا طرفداران سریال Sherlock با چنین ایده‌ای آشنایی دارند. Mind Place به بازیکن اجازه می‌دهد تا سلاح‌های خود را ارتقا دهد، اما ویژگی اصلی آن بخشی به نام Case Board است. به هنگام استفاده از Case Board، بازیکنان به چند پرونده دسترسی خواهند داشت که مربوط به خطوط داستانی اصلی بازی است. این پرونده‌ها به مرور با پیشروی در بازی و یافتن مدارک بیشتر حل می‌شوند.

Alan Wake 2

افزودن یک مدرک جدید به Case Board باعث می‌شود تا Saga رشته‌های مربوط یک پرونده را به هم متصل کند. سپس با توجه به تمام مدارک موجود، او به یک نتیجه‌گیری نهایی می‌رسد. این نتیجه‌گیری‌ها نه تنها باعث پیشروی داستان Alan Wake 2 می‌شوند، بلکه روشی درگیرکننده برای بازگویی اتفاقات رخ داده در داستان پیچیده بازی هستند. Saga همچنین یک قابلیت Profiling در Mind Place دارد که از طریق آن می‌تواند از برخی شخصیت‌ها بازجویی کند.

چرا Mind Place برای یک بازی Batman مناسب است

بازی‌های Batman معمولا جنبه کارآگاهی این شخصیت را در مرکز توجه قرار نمی‌دهند؛ با این وجود، همچنان یکی از تحسین‌شده‌ترین جوانب سری Batman: Arkham، بخش‌های کارآگاهی بازی است. اگرچه این بخش‌ها به شدت خطی هستند و به یافتن سرنخ‌ها در محیط و نگه داشتن یک دکمه برای اسکن خلاصه می‌شوند. سری Batman: Arkham خیلی به بازیکن آزادی عمل و امکان بازجویی یا مرتب کردن مدارک به شیوه خاصی را نمی‌دهد. اینجا است که Mind Place از Alan Wake 2 وارد عمل می‌شود.

Alan Wake 2

با وجود اینکه Mind Place در Alan Wake 2 هنوز هم یک مکانیک خطی است و بازیکنان می‌توانند مدارک را در نقاط مشخصی از تخته مرتب کنند، هنوز هم با نقطه شروع خوبی برای یک بازی Batman در آینده طرف هستیم. ساختار کلی Mind Place به صورت پیش‌فرض برای یک بازی Batman عالی است. یک سری تغییر ریز هم می‌توانند آن را بهتر کنند. برای مثال Mind Place می‌تواند به Bat-Computer در Batcave تبدیل شود تا بازیکنان بتوانند مدارک به دست آمده را بررسی و مرتب کنند.

نظر شما در این باره چیست؟

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !


حتما ببینید

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید - گیمفا

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید

طبق اعلام رسمی استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware)، بازی اکشن نقش‌آفرینی Elden Ring حالا به فروش ۲۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *