فروش PS5 در سال ۲۰۲۳ از فروش مادام‌العمر Xbox Series بیشتر بود

فروش PS5 در سال ۲۰۲۳ از فروش مادام‌العمر Xbox Series بیشتر بود

طبق گفته تیک-تو (Take-Two)، فروش Xbox Series S|X تاکنون حدود ۲۲.۲ میلیون دستگاه بوده؛ در حالی که PS5 تنها در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۲.۷ میلیون دستگاه فروخت که از فروش مادام‌العمر کنسول‌های Xbox بیشتر است.

 

PS5 و Xbox Series S|X به طور همزمان در سال ۲۰۲۰ عرضه شدند. با این حال، پلی استیشن بیش از حد به بازار مسلط است. این امر با این واقعیت مشهود می‌شود که PS5 تنها در سال گذشته میلادی دستگاه‌های بیشتری نسبت به ۳ سال حضور Xbox Series S|X در بازار فروخته است.

هفته گذشته، گزارش مالی تیک-تو تایید کرد که تا دسامبر ۲۰۲۳ (آذر ۱۴۰۲)، ۷۷ میلیون کنسول نسل فعلی فروخته شده. با تایید سونی (Sony) مبنی بر فروش ۵۰ میلیون دستگاه PS5، بسیاری بر این باور بودند که Xbox Series S|X حدود ۲۷ میلیون کنسول فروخته.

با این حال، آخرین گزارش‌های مالی سونی تأیید می‌کنند که واقعیت چیز دیگری است. این غول بازی در سه‌ماهه سوم سال مالی ۲۳، حدود ۸.۲ میلیون دستگاه فروخت که تعداد کل کنسول‌های فروخته شده تا انتهای سال ۲۰۲۳ را به ۵۴.۸ میلیون دستگاه می‌رساند. این بدان معناست که Xbox Series S|X تنها ۲۲.۲ میلیون از برآورد ۷۷ میلیون تیک-تو را به خود اختصاص داده.

شکاف مذکور می‌تواند قصد ایکس باکس برای تبدیل شدن به یک ناشر چندپلتفرمی با تعدادی از موفق‌ترین بازی‌های خود را توضیح دهد. مایکروسافت (Microsoft) قرار است امشب از استراتژی‌های جدید تجاری خود در زمینه گیمینگ رونمایی کند.

با این حال، شایعات حاکی از آن هستند که ایکس باکس هنوز تسلیم نشده است و برنامه‌هایی برای نسل بعدی ایکس باکس، از جمله ارائه یک کنسول دستی در کنار کنسول اصلی خود دارد.


نظر شما در این باره چیست؟

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

آتاری ۲۶۰۰: معرفی پدران ۳ سبک بازی های ویدیویی - گیمفا

آتاری ۲۶۰۰: معرفی پدران ۳ سبک بازی های ویدیویی

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد زمانی که Tennis World Tour یا Tom Raider بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *