۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن

در این مقاله قصد داریم تا بار دیگر، مروری بر نایاب‌ترین آیتم‌ها (Item) در عناوین سولزبورن (Soulsborne) داشته باشیم.

*این لیست قسمت دوم مقاله‌ای است که در ماه مهر منتشر شد و می‌توانید آن را در اینجا مطالعه کنید؛ در واقع، این مقاله رتبه‌های ۲۰ الی ۱۱ لیست قبلی هستند و نکاتی که در ابتدای قسمت قبلی مقاله گفته شد، برای این لیست نیز صدق می‌کند.*

کانال تلگرام مووی پلات

۱۰- Pickaxe | Dark Souls 2

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

می‌توان طرز به‌دست آوردن سلاح Pickaxe در دارک سولز ۲ را، عجیب و غیرمعمول‌ترین فرایند برای دریافت یک سلاح در تمام سری دانست! برای انجام این کار، باید به بونفایر (Bonefire) منطقه Royal Army Campsite بروید و در آنجا، می‌توانید دشمنان گُراز کوچک را پیدا کنید.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمنان گراز کوچک.

برای دریافت سلاح Pickaxe، شما باید یکی از دشمنان گراز کوچک را با خود همراه کنید (به‌هنگام دیدن شما، این دشمنان و به منظور حمله به بازیکن، شما را تعقیب می‌کنند) و او را تا پایین منطقه و تا اتاقی که بعد از زمین‌های تیغ-تیغی قرار دارد، هدایت کنید. به هنگام رسیدن به این اتاق، گرازی که همراه با خود آورده‌اید، شروع به کَندن زمین می‌کند و سلاح Pickaxe را بیرون می‌آورد.

نحوه به‌دست آوردن سلاح Pickaxe، موردی است که به‌خاطر عجیب بودن آن، نسبتا شناخته‌‌شده است و بسیاری از بازیکنان از آن اطلاع دارند؛ اما از آنجا که یک کُلنگ، سلاح چندان خاصی نیست، کمتر کسی زحمت به‌دست آوردن آن را به خود می‌دهد.

۹- Black Dumpling | Elden Ring

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

آیتم Black Dumpling یک کلاه است که می‌توانید با کشتن دشمنان First Generation Albinauric که بیشتر در منطقه Volcano Manor پیدا می‌شوند، به‌دست آورید.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمنان First Generation Albinauric.

این آیتم در کنار چند آیتم دیگر در الدن رینگ (Elden Ring)، پایین‌ترین شانس دریافت ممکن در بازی را دارد (۰/۵٪ با داشتن ۱۰۰ عدد Item Discovery). ویژگی منحصر به‌فرد این کلاه، افزایش قدرت ۱۰ درصدی حملات بازیکن بعد از اعمال Madness بر روی او است و این ویژگی، اصلی‌ترین دلیل برای دریافت این آیتم است.

کانال تلگرام مووی پلات

۸- Ghost Blade | Dark Souls

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

در مقایسه با سایر بازی‌های سری، نسخه اول دارک سولز آیتمی ندارد که دریافت آن چندان سخت و وقت‌گیر باشد؛ اما اگر در این عنوان، یک آیتم در وجود داشته باشد که بتواند به چنین لیستی راه پیدا کند، به‌ عقیده من، آن آیتم Ghost Blade خواهد بود‌‌؛ سلاحی که توسط دشمنان Banshee در منطقه New Londo Ruins قابل دریافت است. Bansheeها نوعی خاص از دشمنان شبح موجود در New Londo Ruins هستند که چشمان قرمز دارند و یک نوزاد را در آغوش گرفته‌اند‌.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمنان Banshee.

اگرچه نرخ دریافت این سلاح پایین است، اما چیزی که بیش از نرخ دریافتِ پایین باعث می‌شود دریافت Ghost Blade سخت باشد، تعداد کم دشمنان Banshee است و در کل بازی، تنها دو عدد از این دشمنان وجود دارد! نکته دیگر، این است که بسیاری از بازیکنان این سلاح را با Jagged Ghost Blade، سلاحی دیگر که توسط اشباح معمولی در New Londo Ruins قابل دریافت است، اشتباه می‌گیرند، در حالی که این‌ها، دو سلاح کاملا مستثنی هستند.

اما در آخر، نکته‌ای که باعث می‌شود کمتر بازیکنی حتی مایل به دریافت Ghost Blade باشد، این است که این سلاح چندان خوب نیست! اگرچه آسیب پایه این سلاح (۱۶۵ در لول مکث) از همه خنجرهای دیگر در بازی بیشتر است، اما Scaling بسیار بد این سلاح که فقط دارای یک E برای Strength است، باعث می‌شود که آسیب کلی این سلاح در اکثر بیلدها، از همه خنجرهای دیگر پایین‌تر باشد و مگر اینکه قصد اتمام بازی با لول بسیار پایین و با یک خنجر را دارید، بعید است که این سلاح چندان کاربردی باشد. نکته مثبت این سلاح، امکان آسیب وارد کردن به اشباح در منطقه New Londo و بدون استفاده از آیتم Transient Curse است؛ منتهی این قابلیت نیز چندان مفید نیست و اگر به دنبال سلاحی با این ویژگی هستید، بهتر است از شمشیر آرتوریاس استفاده کنید‌.

۷- Dancing Dragon Mask | Sekiro: Shadows Die Twice

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

آیتم Dancing Dragon Mask یک نقاب (غیرقابل پوشیدن) است که از سه بخش تشکیل شده: نیمه چپ، نیمه راست و اژدهایی که در بالای نقاب قرار می‌گیرد. بخش اژدهای نقاب از فروشنده موجود در ابتدای منطقه Abandoned Dungeon و با واحد پول بازی (Sen) قابل خرید است؛ اما برای خرید نیمه چپ و راستِ نقاب، به آیتم‌های Treasure Carp Scale نیاز دارید؛ این آیتم‌ها با کشتن‌ ماهی‌های کپور قرمزرنگ در مناطق مختلف بازی، قابل‌‌ دریافت هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، نیمه چپ و راست نقاب را از فروشند‌ه‌های Pot Noble موجود در مناطق Fountainhead Palace و Hirata State، و مجموعا با ۱۹ عدد Treasure Carp Scale، خریداری کنید.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

فروشنده Pot Noble در منطقه Fountainhead Palace.

بر خلاف اکثر آیتم‌هایی که در این مقاله و قسمت قبلی آن دیده‌ایم، Dancing Dragon Mask بسیار کاربردی است! این آیتم به شما اجازه می‌دهد تا در ازای پرداخت هر ۵ عدد Skill Point، قدرت حمله (Attack Power) خود را بالا ببرید و چه برای بازیکنانی که همه قابلیت‌های بازی را خریده‌اند و دیگر احتیاجی به Skill Pointها ندارند و چه کسانی که دنبال راهی سریع برای افزایش قدرت حمله خود هستند، این آیتم می‌تواند بسیار مفید باشد.

۶- Black Hollow Mage Set | Dark Souls 2

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

سِت تجهیزات Black Hollow Mage شامل سه آیتم می‌شود:Black Hollow Mage Robe، Black Hollow Mage Hood و Lizard Staff. شانس دریافت هر سه این آیتم‌ها بسیار پایین است و شما می‌توانید با کشتن دشمنان Black Hollow Mage در منطقه Huntsman’s Copse آن‌ها را به‌دست آورید.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمنان Black Hollow Mage.

چیزی که دریافت این آیتم‌ها را سخت می‌کند، این است که دشمنان Black Hollow Mage، بعد از مردن دوباره زنده نمی‌شوند! بدین معنا که برای هر بار تلاش در راه به‌دست آوردن این آیتم‌ها، شما نه‌ تنها باید از یک آیتم Bonefire Ascetic استفاده کنید، بلکه به‌خاطر محل قرارگیری این دشمنان، باید قبل از هر بار استفاده از Bonefire Ascetic، باس منطقه (Skeleton Lords) را نیز بار دیگر شکست دهید! با وجود این موارد، چند نکته وجود دارد که باعث می‌شود این آیتم‌ها جایگاه بالاتری در لیست نداشته باشند:

  • ۱- آیتم Black Hollow Mage Robe جزو تجهیزات آغازین کلاسِ Sorcerer است.
  • ۲- آیتم Black Hollow Mage Hood توسط دشمنان Astrologist در منطقه Iron Passage نیز قابل‌ دریافت است.
  • ۳- شما می‌توانید در محیط مبارزه با باس Executioner’s Chariot و در حالی که باس همچنان زنده است، دشمنان Black Hollow Mage را پیدا کنید و بدون نیاز به استفاده از Bonefire Ascetic، با آن‌ها دوباره و دوباره بجنگید! تنها کافی است که بعد از کشتن این دشمنان، به هر نحوی از اتاق مبارزه بیرون بیایید (مُردن، خروج از بازی و یا استفاده از Homeward Bone/Aged Feather) و سپس، دوباره به محیط مبارزه بازگردید.

۵- Gargoyle Crossbow & Spiral Rapier | Demons’s Souls

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

مدتی بعد از عرضه نسخه ریمیک دیمنز سولز (Demon’s Souls)، بازیکنان توانستند یک گلیچ مربوط به آیتم Gold Coin پیدا کنند. به‌صورت خلاصه، این گلیچ شانس دریافت آیتم توسط بازیکن را تا صدها برابر چیزی که به‌صورت عادی ممکن است، افزایش می‌داد و در نتیجه، با کشتن دشمنان، بازیکن به احتمال قطع به یقین، هر آیتمی که توسط آن دشمن قابل دریافت بود را دریافت می‌کرد! ترکیب این مورد با قابلیت انتقال آیتم‌های اضافه به پیش شخصیت Stockpile Thomas و بدون نیاز به رفتن به منطقه هاب، باعث شد که من بازی را یک دور و با استفاده از این گلیچ تجربه کنم. با انجام این کار، بسیاری از آیتم‌هایی که تا قبل از آن، اصلا نمی‌دانستم توسط دشمنان قابل دریافت است را به‌دست آوردم؛ برای مثال، می‌دانستید که سلاح Claymore با کشتن دشمنان Blue Eye Knight قابل دریافت است؟ یا اینکه دشمنان Assassin شانس اعطای سلاح Flamberge را دارند؟

در این میان، آیتم‌هایی بیش از همه من را غافلگیر کردند، Gargoyle Crossbow و Spiral Rapier بودند؛ چونکه تا قبل از این، من حتی نمی‌دانستم که چنین سلاح‌هایی در بازی وجود دارند!

سلاح‌های Gargoyle Crossbow و Spiral Rapier توسط دشمنان Gargoyle در منطقه Upper Latria قابل دریافت هستند و دلیل نایاب بودن آن‌ها ساده است: شانس دریافت بسیار اندک!

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمنان Gargoyle.

۴- Mad Warrior Set | Dark Souls 2

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

ست لباس Mad Warrior توسط شخصیتی با همین نام که در چند نقطه از بازی به دنیای بازیکن حمله (Invade) می‌کند، قابل دریافت است و با کشتن هر باره او، بازیکن شانس دریافت یکی از بخش‌های این ست لباس (و شمشیر این شخصیت) را دارد.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

.Mad Warrior شخصیت

بهترین راه برای دریافت این ست لباس، با عضویت در اتحاد Bell Keepers است و در صورت عضو بودن در این اتحاد، این احتمال وجود دارد که Mad Warrior به‌صورت شانسی در منطقه Belfry Sol ظاهر شود. تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که مدام به داخل این منطقه بروید و چک کنید که آیا این شخصیت پدیدار شده یا نه؛ اگر بله، او را بکشید تا شاید بخشی از این ست لباس را دریافت کنید، اگر نه به کنار بونفایر بازگردید و مجددا شانس خود را امتحان کنید. شانس دریافت این ست لباس بسیار پایین است و حتی با کشتن چندین باره این شخصیت نیز، ممکن است نتوانید هیچ‌کدام از بخش‌های آن را دریافت کنید‌.

۳- Divine Spear Fragment | Dark Souls 3

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

اینکه نایاب‌ترین آیتم در دارک سولز ۳ چیست، سوالی است که سخت می‌توان به آن جواب داد. می‌توان گفت که پاداش رسیدن به لول مکث در اتحاد‌ها، آیتم‌هایی هستند که دریافت آن‌ها از سایرین وقت‌گیر‌تر است، منتهی اکثر این آیتم‌ها، در مسیر به‌دست آوردن تمامی Achievement/Trophyهای بازی کسب می‌شوند و تعدادی بازیکنانی که موفق به انجام چنین کاری شده‌اند، به اندازه‌ای که برخی از افراد فکر می‌کنند کم نیست. آیتم‌هایی که با رسیدن به لول مکث در یک اتحاد خاص به‌دست می‌آورید و برای کسب Achievement/Trophyهای بازی لازم نیستند، آیتم‌های Archdeacon’s Great Staff، Man-Grub’s Great Staff و Divine Spear Fragment هستند، منتهی اگر بخواهم از میان این سه آیتم، حدس بزنم که کدام یک از آن‌ها توسط تعداد کمتری از بازیکنان کسب شده، من می‌گویم که آن آیتم Divine Spear Fragment است.

آیتم Divine Spear Fragment، پاداش رسیدن به لول مکث در اتحاد Spears of the Church است و برای به‌دست آوردن آن، باید ۳۰ عدد Filianore’s Spear Fragment به این اتحاد اهدا کنید. آیتم Divine Spear Fragment فقط در بخش آنلاین بازی و در حالی که به عنوان باسِ Spear of the Church و برای نبرد با یک بازیکن دیگر احضار شده‌اید قابل استفاده است. با استفاده از Divine Spear Fragment، چندین نیزه از زمین خارج می‌شود که به حریف‌تان آسیب وارد می‌کنند.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

درست مثل سایر اتحادها، بهترین راه برای به‌دست آوردن متریال (Material) لازم برای بالا بردن لول بازیکن در اتحاد Spears of the Church نیز، با بازی کردن آنلاین است و به ازای هر بازیکنی که به‌هنگام احضار شدن به عنوان باسِ Spear of the Church شکست دهید، یک عدد Filianore’s Spear Fragment دریافت می‌کنید‌‌. آیتم‌های Filianore’s Spear Fragment به‌صورت آفلاین و توسط دشمنان Ringed Knight نیز قابل‌ دریافت هستند، منتهی شانس دریافت آن‌ها از سوی این دشمنان ناچیز است.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمنان Ringed Knight.

اینکه Divine Spear Fragment تنها در بخش آنلاین قابل استفاده است، موردی است که باعث می‌شود بخش زیادی از بازیکنان به سراغ این آیتم نروند. بسیاری از بازیکنان وجود دارند که بخش آنلاین بازی‌های سولز را تجربه نمی‌کنند و چنین چیزی باعث می‌شود که داشتن این آیتم، برای آن‌ها کاملا بی‌فایده باشد؛ ترکیب این مورد با سختی ذاتی که کسب پاداش اتحادها و به‌ویژه در دارک سولز ۳ به‌ همراه دارد، باعث می‌شود که به عقیده من، Divine Spear Fragment، نایاب‌ترین آیتم در دارک سولز ۳ باشد.

۲- Cursed Bone Shield & Warlock mask | Dark souls 2

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

آیتم‌‌های Cursed Bone Shield و Warlock Mask توسط دشمن Aldia’s Warlock و شخصیت Merciless Roenna که در منطقه Huntsman Copse به دنیای شما حمله می‌کند، قابل دریافت هستند و شانس دریافت این آیتم‌ها از سوی هر دو این دشمنان بسیار اندک است.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمن Aldia’s Warlock که در نسخه اصلی بازی در منطقه Shrine of Amana و در نسخه Scholar of the First Sin در منطقه Aldia’s Keep حضور دارد.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

.Merciless Roenna شخصیت

از میان این دو، دریافت آیتم Warlock Mask آسان‌تر است، چونکه در نسخه Scholar of the First Sin بازی، با کشتن دشمنان شیرمانند موجود در منطقه Shaded Woods نیز می‌توانید این آیتم را دریافت کنید! اما دریافت آیتم Cursed Bone Shield از طریق راهی بجز کشتن دشمن Aldia’s Warlock و Merciless Roenna ممکن نیست و از آنجا که شانس دریافت آن بسیار کم است، احتمالا باید بارها و بارها این دشمنان را بکشید و در میان راه، از چندین آیتم Bonfire Ascetic استفاده کنید.

۱- Red Lion Warrior Cape & Lion Warrior helm | Dark Souls 2

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

در منطقه Shaded Woods دشمنان شیرمانندی وجود دارند که با کشتن آن‌ها، شما می‌توانید ست لباس این دشمنان را به‌دست آورید؛ در میان این دشمنان، یکی از آن‌ها وجود دارد که دارای یال‌های طلایی‌رنگ است و با کشتن این دشمن، شما شانس دریافت بسیار ناچیز آیتم‌های Lion Warrior Helm و Red Lion Warrior Cape را دارید که به ترتیب کلاه‌خود دشمنان شیرمانند و یک نسخه خاص از زره آن‌ها است که هر دو آن‌ها، فقط و فقط از طریق نوع طلایی‌رنگ این دشمنان قابل دریافت است‌.

۱۰ مورد دیگر از نایاب‌ترین آیتم‌ها در بازی‌های سولزبورن - گیمفا

دشمن شیرمانند طلایی‌رنگ.

در کنار شانس دریافت اندک که وجه اشتراک بسیاری از آیتم‌های ذکر شده در این مقاله است، چیزی که باعث می‌شود این دو آیتم از تمامی آیتم‌های دیگر متمایز شوند، این است که نوع طلایی‌رنگ دشمنان شیرمانند فقط یک‌بار ظاهر می‌شود و به‌خاطر محل قرارگیری این دشمن، با هر بار استفاده از آیتم Bonefire Ascetic، باس منطقه (Scorpioness Najka) نیز دوباره زنده می‌شود؛ بدین معنا که با هر بار تلاش برای به‌دست آوردن این دو آیتم، شما باید باس منطقه را بزنید، از یک Bonfire Ascetic استفاده کنید و سپس می‌توانید فقط برای یک بار دیگر، با این دشمن بجنگید و اگر شانس به شما رو نکرد و این آیتم‌ها را دریافت نکردید (که به احتمال زیاد همین اتفاق خواهد افتاد)، شما باید دوباره این فرایند را تکرار کنید!

در طول این دو مقاله، آیتم‌های دیگری داشته‌ایم که هر بار تلاش برای دریافت آن‌‌ها نیازمند به استفاده از یک Bonfire Ascetic باشد، آیتم‌‌های دیگری نیز وجود داشته‌اند که پیش از استفاده کردن از Bonefire Ascetic برای دریافت آن‌ها، لازم باشد باس منطقه را مجددا شکست دهید؛ اما هر دو این موارد در کنار هم و برای دشمنی که به ازای هر بار زدن باس منطقه و استفاده از Bonfire Ascetic، فقط و فقط یک‌ بار می‌توان با آن جنگید، تاکنون وجود نداشته. تلاش برای به‌دست آوردن آیتم‌های Lion Warrior Helm و Red Lion Warrior Cape نه‌ تنها می‌تواند بسیار وقت‌گیر و طاقت‌فرسا باشد، بلکه برای انجام این کار، احتمالا لازم باشد چندین و چند Bonfire Ascetic مصرف کنید‌.


بار دیگر، آنچه که خواندید، قسمت دوم مقاله‌ای است که مدتی قبل منتشر شد. اینکه چند مورد از آیتم‌های موجود در این لیست می‌توانستند در مقاله قبلی قرار داشته باشند یا خیر، جای بحث دارد؛ ولی به‌صورت کلی، می‌توان گفت که موارد موجود در این لیست، رتبه‌های ۲۰ تا ۱۱ از نایاب‌ترین آیتم‌های سری هستند. می‌توانید برای مشاهده لیست اصلی و ۱۰ رتبه برتر، به مقاله زیر مراجعه کنید:


*تصویر پست توسط Blazbaros در وب‌سایت DeviantArt.*

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید - گیمفا

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید

طبق اعلام رسمی استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware)، بازی اکشن نقش‌آفرینی Elden Ring حالا به فروش ۲۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *