۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

اگر سرگرمی اصلی شما بازی‌های ویدیویی باشند، احتمالاً در طول سال اکثر بازی‌های مهم را تجربه کرده‌اید. اما تعطیلات نوروز فرصت بسیار خوبی را به ارمغان می‌آورد تا عناوینی که کمتر دیده شده‌اند و تبلیغات زیادی پیرامون آن‌ها انجام نشده است را تجربه کنید. ۱۴ بازی پیشنهادی ما برای تعطیلات نوروز ۱۴۰۳، یا آثار بزرگی هستند که طی یک یا دو ماه گذشته منتشر شدند، یا عناوینی کوچک فوق‌العاده‌ای به شمار می‌آیند که نتوانستند بین عناوین پر سر و صدا خودی نشان بدهند. همچنین، سعی کرده‌ایم فهرست تدارک دیده شده، ژانرها و مقیاس‌های مختلف را پوشش بدهد و صرفاً عناوین ماجراجویی یا نقش‌آفرینی بزرگ را به شما پیشنهاد ندهیم.

کانال تلگرام مووی پلات

۱- Laika: Aged Through Blood

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

احساسی شما نسبت به Laika، در هر لحظه از تجربۀ آن بسیار متفاوت خواهد بود. ابتدا، Laika جلوۀ یک اکشن پر هرج و مرج و خونین را دارد، در اواسط تجربه، شخصیت‌ها، داستان و المان‌های روایی را ویژه و منحصر به فرد خواهید یافت. در انتها نیز از پیچیده‌تر شدن مبارزات و خلق سناریوهای نبرد شگفت‌زده خواهید شد. Laika: Aged Through Blood نه تنها سرعت‌ واکنش و عکس‌العمل شما را خواهد سنجید، بلکه آنقدرز هوشمندانه دشمنان را در موقعیت‌های گوناگون جای‌گذاری می‌کند که با نوعی پازل طرف باشید. در طول تجربه، همواره انتظار کم‌کاری در قسمتی را داشتم، اما بازی فراتر از انتظاراتم عمل کرد و حتی آلبوم موسیقی‌های آن به پلی‌لیست من اضافه شد. Laika کم‌تر در تیتر اخبار و مقالات قرار گرفته، اما از تجربۀ آن پشیمان نخواهید شد، مخصوصاً اگر به چالش کشیده شدن را دوست داشته باشید.

۲- The Talos Principle 2

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

به طرزی غافلگیرانه، بازی The Talos Principle 2 یکی از بهترین عناوین سال است و تجربه‌ای بسیار خاص و عمیق را ارائه می‌دهد. این بازی یکی از بهترین بازی‌های سبک پازل است. یک اثر فلسفی بسیار عمیق و زیبا که ذهنتان را درگیر می‌کند. همه موارد بیهوده و اضافی نسخه اول حذف شده‌ و یک گام رو به جلو حول خلاقیت پازل‌ها برداشته شده است. طراحی محیط‌های بازی بسیار خوب انجام شده و علاوه بر وسیع‌تر شدن، زیباتر نیز شده‌اند. مباحث فلسفی در بازی بسیار جذاب هستند، شما را در فکر فرو می‌برند و وقتی بازی به پایان می‌رسد، اثر و قدرت آن را به طور کامل در خود احساس خواهید کرد. انجام این بازی را به تمامی طرفداران سبک پازل توصیه می‌کنم.

۳- A Plague Tale: Requiem

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

Requiem اگرچه در زمینه گیم‌پلی مشکلاتی دارد، اما از حیث روایی و داستان از بهترین‌های سال ۲۰۲۲ بود. بازی شما را در نقش دختری ۱۵ ساله قرار می‌دهد و از آنجایی که قرار نیست شمشیری به اندازه‌ی قد خود حمل کند، شاهد مبارزات چالش‌برانگیزی در طول مراحل هستیم. با وجود این که Requiem ضعف‌هایی در بخش مبارزات دارد، اما در کل تجربه‌ی بسیاری خوبی به مخاطب هدیه می‌دهد. لحظات احساسی، اکشن جذاب و معماهای باکیفیت، به خوبی در بازی پیاده سازی شده‌اند و در طول ۱۵ ساعت محتوای داستانی، حسابی گیمر را درگیر خود می‌کنند و از طرفی Charlotte McBurney در نقش آمیسیا توانسته به خوبی گیمر را با خود همراه کند.

۴- Remnant 2

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

طی سالیان اخیر، بازی‌های سولزلایک طرفداران زیادی پیدا کرده‌‌اند. نسخۀ اول Remnant یک عنوان اکشن ماجراجویی با المان‌های نقش‌آفرینی بود که به سولزلایک با سلاح گرم معروف شد و توانست تمایزی قابل توجه نسبت به سایر عناوین هم‌سبک به وجود بیاورد. با این حال، نسخۀ اول از کمبودها و مشکلاتی واضح مانند متعادل نبودن بخش تک‌نفره، نقشۀ نسبتاً ناکارآمد و تنوع پایین محیط‌ها رنج می‌برد و طرفداران امید زیادی به رفع این مشکلات در بازی دوم داشتند.

خوشبختانه Remnant 2 عنوانی کاملا پولیش شده و با مشکلات اندک است که علاوه بر رفع ایرادات نسخۀ پیشین، موارد جالب توجه‌ای مانند Archetypeها و گسترده‌تر کردن تنوع گیم‌پلی کلاس‌ها و بیلدهای مختلف بازی را برای گیمرها به ارمغان آورده است. حالا چه به صورت تک‌نفره و چه با دوستان، تجربۀ لذت‌بخشی خواهید داشت و با یک نقشه‌ی کامل و بدون ابهام، می‌توانید جهان‌های متنوع و تصادفی فراوانی را با دشمنان مختلف و موانع دشوار تجربه کنید. اگر به دنبال یک سولزلایک مدرن و باکیفیت هستید که اکتشاف و مبارزات درجه یکی را به شما تقدیم کند، Remnant 2 گزینۀ بسیار مناسبی است.

کانال تلگرام مووی پلات

۵- Star Wars Jedi: Survivor

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

سال ۲۰۲۳ سیلی از بازی‌های فوق‌العاده را روانۀ گیمرها کرد. در این میان، ممکن است بازی‌هایی خوبی مانند Star Wars Jedi: Survivor فراموش شوند. ما اینجا هستیم تا یادآوری کنیم، تعطیلات امسال فرصتی مناسب برای سر زدن به این دسته از عناوین است. Star Wars Jedi: Survivor تغییرات کارآمدی نسبت به نسخۀ قبل داشته که هرچند با سلیقۀ بعضی گیمرهای هاردکور سازگار نیست، اما باعث جذب مخاطبین بیشتر به این سری شده است.

نسخۀ دوم باری دیگر شما را در نقش Cal قرار می‌دهد. فضا و اتمسفر بازی نسبت به بازی اول بسیار تاریک‌تر است و جدی‌تر شدن بازی در جای‌جای آن حس می‌شود. جهان اثر دیگر برای Cal امن نیست و باید به مانند یک بازمانده، از جان خود حفاظت کند. جست‌وجو در بازی به لطف وجود ۶ سیاره و ماموریت‌های فرعی پاداش‌دهنده جذاب‌تر از نسخۀ قبل است.

۶- Like A Dragon: Infinite Wealth

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

سری Like A Dragon در نسخۀ اصلی قبلی سیستم مبارزات نوبتی را برای آیندۀ سری انتخاب کرد و حالا با Infinite Wealth به نوعی تکامل رسیده است. این عنوان تمامی خصوصیات و رسوم حیاتی فرنچایز را حفظ می‌کند و تجربه‌ای مملوء از احساسات مختلف را ارائه می‌دهد. اگر از بازی‌های معمول صنعت گیم خسته شده‌اید و می‌خواهید در تعطیلات امسال سراغ یک بازی متفاوت بروید، اثر جدید استودیوی Ryu Ga Gotoku انتخاب مناسبی است. Like A Dragon: Infinite Wealth شما را به یک ماجراجویی می‌برد که طی آن عصبانی می‌شوید، می‌خندید و گاهی به لطف شخصیت‌پردازی‌ دوست‌داشتنی، احساساتی شده و اشک می‌ریزید.

۷- Bramble: The Mountain King

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

۸- Avatar: Frontiers of Pandora

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

Avatar: Frontiers of Pandora احتمالاً یکی دیگر از بازی‌های سال ۲۰۲۳ باشد که در میان جمعی از بازی‌های بی‌نظیر، آن را از دست داده باشید. این عنوان اگرچه ساختار گیم‌پلی نوآورانه و تازه ندارد، اما می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده ظاهر شود. به لطف نسخۀ جدید موتورگرافیکی اختصاصی شرکت یوبیسافت (Ubisoft)، یعنی Snowdrop، عنوان Avatar: Frontiers of Pandora خروجی بصری خارق‌العاده‌ای را به تصویر می‌کشد. شاید بتوان بزرگ‌ترین نقطۀ قوت این عنوان را محیط‌های پرجزئیات و غوطه‌ورانه بدانیم که ما را برای بازی‌های بعدی شرکت یوبیسافت هیجان‌زده‌تر می‌کند. تعطیلات نوروز ۱۴۰۳، فرصت خوبی برای تجربه این عنوان فراهم می‌کند.

۹- Amnesia: The Bunker

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

بازی ترسناکی که برای این فهرست انتخاب کرده‌ایم، Amnesia: The Bunker است، زیرا احتمالاً نسبت به Resident Evil 4 Remake و Dead Space Remake، از محبوبیت کمتری برخوردار بوده و احتمالاً فراموش شده باشد. تم جنگ جهانی و روایت داستان این بازی در یک پایگاه زیرزمینی متروکه، حسابی حس کلاستروفوبیا را منتقل می‌کند و احساس به دام افتادن در یک تله‌ی هولناک را به وجود می‌آورد. بهره‌وری از المان‌های گذشتۀ مجموعه، از جمله نقش مهم نور، در این اثر همچنان وجود دارد و به لطف طراحی هیولای منحصر به فرد این عنوان، شما در سناریویی قرار دارید که حتی استفاده از نور می‌تواند به قیمت جانتان تمام شود.

۱۰- Tales of Arise

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

Tales of Arise هم یکی دیگر از عناوینی است که کمتر به آن توجه شده. اگر طرفدار سبک نقش‌آفرینی باشید، بدون شک نام سری Tales را شنیده‌اید. این سری که از سال ۱۹۹۷ توسط شرکت باندای نامکو تولید و منتشر می‌شود، اکنون به یکی از نام‌های بسیار بزرگ JRPG تبدیل شده است. بازی Tales of Arise در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شد که تحسین بسیاری از مخاطبین و منتقدین را به خود جلب کرد. اخیراً بازی به سرویس گیم پس نیز راه پیدا کرده و بهانه‌ای برای تجربه نکردن آن حداقل برای کاربران ایکس باکس وجود ندارد.

۱۱- Helldivers 2

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

Helldivers 2 جدیدترین بازی سرویس‌محور موفقی است که توانسته برای مدتی طولانی، پلیرهای PC و PS4 را درگیر خود کند. به عنوان یک اثر سرویس‌محور منصفانه (چه از نظر پرداخت درون‌برنامه‌ای و چه از نظر گیم‌پلی) بدون شک اگر بخواهیم یک بازی کوآپ آنلاین را برای تعطیلات عید پیشنهاد دهیم، آن Helldivers 2 خواهد بود. دوستان گیمر خود را قانع کنید تا این بازی را خریداری کنند و برای مدتی طولانی، به طور با کیفیت و غنی سرگرم شوید.

۱۲- The Crew Motorfest

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

The Crew Motorsfest، جدیدترین بازی ریسینگ شرکت Ubisoft، عنوانی بسیار لذت‌بخش و سرگرم‌کننده بود که چندان مورد قرار نگرفت. اگرچه نباید انتظار سطح کیفی سری Forza Horizon را داشته باشید، اما Motorfest با ستینگ رنگارنگ و تنوع قابل توجه، می‌تواند عطش شما برای یک اثر ریسینگ را برطرف کند، مخصوصاً اگر خواهان یک تجربۀ رانندگی آرکید باشید و شبیه‌سازهایی مثل Forza Motorsport مورد علاقۀ شما نباشند.

۱۳- The Thaumaturge

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

The Thaumaturge را برای طرفداران ژانر CRPG در این فهرست قرار داده‌ایم که می‌تواند برای مدتی طولانی آن‌ها را سرگرم کند. با یک بازی اتمسفریک بر محور داستانی تاریک و مخوف طرف هستیم، که برای تصمیمات شما ارزش قائل است. The Thaumaturge فضای انقلابی و اعتراضی لهستانِ قرن بیستم و موجودات شیطانی و افسانه‌ای را با یکدیگر ادغام می‌کند تا یک اثر تاریخی و علمی تخیلی پدید آید. بازی شامل مکانیک‌های روایی زیادی می‌شود که در آن باید بر اساس شنیده‌ها و دیده‌های خود تصمیم بگیرید. اگر از مبارزات نوبتی و روایت‌های غنی و چند شاخه‌ای لذت می‌برید، این اثر را حتماً تجربه کنید.

۱۴- Blasphemous 2

۱۴ بازی فوق‌العاده که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ باید تجربه کنید

Blasphemous 2 نمایندۀ بازی‌های مترویدوانیایی در فهرست ما است. طراحی نقشه عالی بازی و تنوع بسیار مطلوب محیط‌های این عنوان باعث می‌شوند که تجربۀ بازی حس و حال و هویت اختصاصی خود را داشته باشند. زمانی این نقاط قوت با ساندترک عالی این اثر همراه می‌شوند یک هارمونی عالی و تقابل مثال زدنی را رقم می‌زند که به شدت روند تجربه‌ی بازی را لذت بخش می‌کند.

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید - گیمفا

فروش بازی Elden Ring به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسید

طبق اعلام رسمی استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware)، بازی اکشن نقش‌آفرینی Elden Ring حالا به فروش ۲۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *