انیمیشن ایرانی بچه زرنگ رکورد جدیدی ثبت کرد

انیمیشن ایرانی بچه زرنگ رکورد جدیدی ثبت کرد

انیمیشن بچه زرنگ با ثبت یک رکورد جدید توانست به جمع هفت فیلم 50 میلیاردی تاریخ سینمای ایران بپیوندد و تنها غیرکمدی میان این آثار قرار بگیرد.

کانال تلگرام مووی پلات

انیمیشن سینمایی بچه زرنگ که توسط «حامد جعفری» تهیه و از تاریخ پنجم مهر اکران شده است، در کمتر از سه ماه، موفق شد یک رکورد جدید را ثبت کند و وارد فیلم‌های 50 میلیاردی سینمای ایران شود.انیمیشن ایرانی بچه زرنگ رکورد جدیدی ثبت کرد

با این دستاورد، بچه زرنگ هفتمین فیلم سینمای ایران به‌شمار می‌رود که به این میزان فروش در سینماهای کشور دست پیدا کرده است. این انیمیشن، با این رکورد به جمع فیلم‌هایی همچون فسیل، هتل، شهر هرت، انفرادی، بخارست و دینامیت پیوست.

فیلم بچه زرنگ توانسته مبلغ بیش از 50 میلیارد تومان را به فروش برساند، در حالی که شش فیلم دیگری که به این میزان فروش دست یافته‌اند، همگی انیمیشن‌های کمدی هستند. بنابراین، این انیمیشن اولین فیلم غیرکمدی سینمای ایران است که با ثبت این رکورد، در ژانر استراتژیک کودک و نوجوانان به پدیده‌ای در سینمای ایران تبدیل می‌شود.

انیمیشن بچه زرنگ

تا به امروز، سه انیمیشن سینمایی شاهزاده‌روم با بیش از یک میلیون مخاطب، فیلشاه با بیش از 1 میلیون و 250 هزار مخاطب و بچه‌زرنگ با بیش از 1 میلیون و 500 هزار مخاطب (از ابتدای اکران تاکنون) پرمخاطب‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینمای ایران هستند. تولیدکننده این سه انیمیشن نیز گروه هنر پویا است. انیمیشن بچه‌زرنگ، سال گذشته توسط گروه هنر پویا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری یک گروه 250 نفره از هنرمندان جوان ایران ساخته شد.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

آگراندیسمان، قسمت هشتم | بررسی اجرای علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» | یک جنتلمن حرفه‌ای

آگراندیسمان، قسمت هشتم | بررسی اجرای علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» | یک جنتلمن حرفه‌ای

مرجان فاطمی | «کنسرتینو» یکی از متفاوت‌ترین برنامه‌هایی است که تا به حال در عرصه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *