فیلم ژان دو باری jeanne du barry

تاریخ اکران فیلم Jeanne du Barry در سینماهای آمریکا مشخص شد-

پس از حدود ۱۰ ماه از گذشت اکران فیلم Jeanne du Barry در سینماهای فرانسه، تاریخ اکران این فیلم در سینماهای آمریکا و سراسر جهان مشخص شد.

 

فیلم Jeanne du Barry (ژان دوباری) روایتگر عشق مادام دوباری با بازی مایوین، زنی از طبقه‌ی متوسط جامعه است که پس از اینکه او و پادشاه فرانسه، لویی پانزدهم با بازی جانی دپ، عاشق یکدیگر می‌شوند به دربار راه پیدا می‌کند و به تدریج به یکی از افراد با نفوذ دربار پادشاهی فرانسه تبدیل می‌شود.

فیلم Jeanne du Barry یکی از گرانترین فیلم‌های تاریخ سینمای فرانسه است و جزو تنها سه اثری در سینمای فرانسه به شمار می‌رود که با بودجه‌ای بیش از ۱۰ میلیون دلار تولید شده‌اند. این فیلم با نظرات مختلفی از سوی منتقدین مواجه شد و برخی از آن‌ها به تمجید از این اثر پرداختند و برخی دیگر آن را یک فیلم ضعیف نامیدند. با این حال نقش‌آفرینی جانی دپ در نقش لویی پانزدهم مورد تحسین گسترده‌ی منتقدان قرار گرفت.

فیلم Jeanne du Bary در گیشه نیز بسیار موفق ظاهر شد و توانست در هفته‌ی اول انتشار به فروش ۲.۵۶ میلیون دلاری دست یابد که بهترین افتتاحیه‌ی جشنواره‌ی کن از لحاظ سودآوری تجاری را در ده سال اخیر برای این جشنواره به ارمغان آورد. همچنین فروش این فیلم به رقم ۵.۸ میلیون دلار در فرانسه و ۱۳.۶ میلیون دلار در سایر نقاط جهان رسیده است.

حال پس از نزدیک به یک سال پس از اکران این فیلم در ماه مه سال گذشته میلادی در سینماهای فرانسه، تاریخ انتشار این فیلم در سینماهای آمریکا و سراسر جهان مشخص شده است. فیلم Jeanne du Barry کار خود را در ۵۰۰ سینما در سراسر آمریکا از ۲ ماه مه ۲۰۲۴ (۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳) آغاز خواهد کرد.

فیلم Jean du Barry به کارگردانی مایوین و بر اساس فیلمنامه‌ای از مایوین، تدی لوسی-مدست و نیکولاس لیوچی توسعه یافته است. از بازیگران این اثر می‌توان به جانی دپ و مایون اشاره کرد.

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

مروری بر هفت بازی به یادماندنی بهنوش طباطبایی به بهانه سالروز تولدش | آهسته به سوی کمال

مروری بر هفت بازی به یادماندنی بهنوش طباطبایی به بهانه سالروز تولدش | آهسته به سوی کمال

از همان دهه‌ی 70 که اولین حضورِ «بهنوش طباطبایی» در تلویزیون ایران رقم خورد، می‌شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *