جواد عزتی و بهرام افشاری به کارگردانان فیلم اولی جشنواره فجر پیوستند

جواد عزتی و بهرام افشاری به کارگردانان فیلم اولی جشنواره فجر پیوستند

با اعلام رسمی دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ۵۱ فیلم از ۱۰۶ اثر متقاضی حضور در این دوره از جشنواره، مربوط به کارگردانان فیلم اولی است. این آمار در حدود ۵۰ درصد فیلم‌های متقاضی را شامل می‌شود و نشان‌دهنده حضور پررنگ فیلم‌اولی‌ها در جشنواره چهل‌ودوم است.

کانال تلگرام مووی پلات

در میان کارگردانان فیلم‌اولی‌ای که خبر رسیده در حال آماده‌سازی آثار خود برای جشنواره فجر هستند، نام‌های شناخته شده‌ای هم وجود دارد که می‌تواند منجر به رونق بخش «نگاه نو» شود.

جواد عزتی و بهرام افشاری دو بازیگر شناخته‌شده و تاثیرگذار سال‌های اخیر هستند که امسال بر کرسی کارگردانی تکیه زده‌اند. عزتی با «تمساح خونی» و افشاری با «هفتاد سی» در حال تجربه کارگردانی هستند.

مهدی شامحمدی که پیش‌تر حضوری درخشان در سینمای مستند داشت، فیلم «مجنون» را به تهیه‌کنندگی عباس نادران با داستانی مرتبط با شهید مهدی زین‌الدین، به‌عنوان اولین فیلم خود مقابل دوربین برده است.

رضا کشاورز هم یکی دیگر از کارگردانان فیلم‌اولی امسال است که پیش‌تر تجربه سریال‌سازی هم در کارنامه خود داشته و حالا فیلم اقتباسی «باغ کیانوش» را به تهیه‌کنندگی محمدجواد موحد با داستانی مرتبط با دهه ۶۰ به‌عنوان اولین فیلم بلند سینمایی خود به پایان رسانده است.

علی ثقفی هم اولین فیلم خود با نام «پرویزخان» را به تهیه‌کنندگی عطا پناهی با نقش‌آفرینی سعید پورصمیمی در نقش اصلی در دست کارگردانی دارد. فیلم سینمایی «آپاراتچی» هم اولین تجربه کارگردانی قربانعلی طاهرفر به تهیه‌کنندگی سجاد نصرالهی است که به‌عنوان یک فیلم کمدی در دست تولید است و احتمال رونمایی از آن در جشنواره وجود دارد.

کانال تلگرام مووی پلات

دبیر چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، مجتبی امینی، پیش‌تر اعلام کرده بود که با توجه به حضور پررنگ فیلم‌اولی‌ها، بخش ویژه فیلم‌اولی‌ها به جشنواره اضافه خواهد شد.

با توجه به این حضور پررنگ، انتظار می‌رود بخش ویژه فیلم‌اولی‌ها در جشنواره چهل‌ودوم، یکی از بخش‌های پرمخاطب این رویداد باشد.

منبع : magtech.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

رئالیتی‌شو «همزاد من» با اجرای یوسف تیموری به دلیل کیفیت پایین نه تنها موج ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *