شخصیت میکی موس جزء اموال عمومی خواهد شد

شخصیت میکی موس جزء اموال عمومی خواهد شد

طبق اعلام رسمی کمپانی «دیزنی»، شخصیت میکی موس در تاریخ 1 ژانویه 2024 جزء اموال عمومی محسوب می‌شوند و از آن زمان به بعد، «دیزنی» حق کپی‌رایت انحصاری را روی نسخه‌های اولیه این شخصیت‌ها نخواهد داشت.

کانال تلگرام مووی پلات

این بدان معناست که طراحان زیرزمینی، فیلمسازان، نویسندگان رمان، آهنگسازان و سایر افراد حقیقی در تمام جهان، می‌توانند به آزادی عمل کنند و هر کاری که می‌خواهند با این شخصیت‌ها انجام دهند.شخصیت میکی موس جزء اموال عمومی خواهد شد

«دن اونیل»، در سال 1971 یک حمله ضدفرهنگی به فرنچایز میکی موس انجام داد. او در کتاب کمیکی که Air Pirates Funnies نام داشت، «میکی موس» را به عنوان یک شخصیت دوست‌داشتنی که درگیر قاچاق مواد مخدر می‌شود و حتی مسائل جنسی هم در این کتاب کمیک نمایش داده شد عنوان کرد.

«دیزنی» به خاطر نقض قوانین حقوق تکثیر از «دن اونیل» شکایت کرد. او اعتقاد داشت که اثرش در واقع یک پارودی قانونی بود؛ اما پس از هشت سال دادگاه، حکمی صادر شد که وی قادر به پرداخت آن نشد. برای جلوگیری از ورود او به زندان، «اونیل» توافق کرد که دیگر هرگز شخصیت میکی موس را طراحی نکند.

شخصیت میکی موس

در سال 1981، «دن اونیل» در یک مصاحبه تلفنی از خانه‌اش در نوادا سیتی کالیفرنیا گفت:

برای من، هنوز هم انجام این کار تخلف به حساب می‌آید. اگر یک نقاشی از میکی موس بکشم، به علاوه 10 هزار دلار هزینه‌های حقوقی، باید به دیزنی 190 هزار دلار جریمه پرداخت کنم. علاوه بر این، مجبور خواهم شد یک سال را در زندان سپری کنم.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

ویدو

بهترین فیلم و سریال های پارک بو گوم (معرفی 8 فیلم و سریال برتر Park Bo Gum)

پارک بو گوم در فیلم و سریال های ایفای نقش کرده است که گروه‌های مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *