فرانتس بکن باوئر بازیکن قدیمی فوتبال آلمان درگذشت

فرانتس بکن باوئر بازیکن قدیمی فوتبال آلمان درگذشت

فرانتس بکن باوئر ، یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ فوتبال جهان و آلمان در 87 سالگی درگذشت. او در سال 1974 به عنوان بازیکن و در سال 1990 به عنوان مربی قهرمان جام جهانی شد.

کانال تلگرام مووی پلات

بکن باوئر بازیکن برجسته تیم ملی آلمان غربی و باشگاه بایرن مونیخ بود و با لقب‌های قیصر و امپراتور شناخته می‌شد. همراه با این مدافع کلاسیک، بایرن مونیخ سه بار قهرمان جام اروپا شد و او 582 بار به این تیم کمک کرد.فرانتس بکن باوئر بازیکن قدیمی فوتبال آلمان درگذشت

فرانتس بکن باوئر در سال 1972 قهرمان جام ملت‌های اروپا و در طول حرفه‌اش دو بار برنده توپ طلای فوتبال اروپا شد. او در جام جهانی 1966 در انگلستان در سن 20 سالگی چهار گل برای تیم ملی آلمان غربی زد و به عنوان بهترین بازیکن جوان مسابقات انتخاب شد.

فرانتس بکن باوئر

در فینال آن جام جهانی، او در پست هافبک بازی کرد و ماموریت مهار بابی چارلتون، ستاره تیم ملی فوتبال انگلیس را بر عهده داشت. بکن‌باور و تیم ملی آلمان غربی در نهایت با نتیجه 4-2 به انگلستان پیروزی رساندند. او در پست دفاع نیز کلیدی بود و 103 بازی ملی در کارنامه‌اش داشت. همچنین، او به عنوان بازیکن همراه با بایرن مونیخ پنج بار قهرمان لیگ فوتبال آلمان شد و در سه باری که آلمان غربی قهرمان باشگاه‌های اروپا شد (6-1974)، بازوبند کاپیتانی این تیم را به دست داشت.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

آگراندیسمان، قسمت هشتم | بررسی اجرای علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» | یک جنتلمن حرفه‌ای

آگراندیسمان، قسمت هشتم | بررسی اجرای علیرضا عصار در برنامه «کنسرتینو» | یک جنتلمن حرفه‌ای

مرجان فاطمی | «کنسرتینو» یکی از متفاوت‌ترین برنامه‌هایی است که تا به حال در عرصه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *