مروری بر بیشترین همکاری‌های رضا‌ عطاران با کارگردان‌های مطرح سینما و تلویزیون به بهانه سال‌روز تولدش | تکرار موفقیت با رمز «عطاران»

مروری بر بیشترین همکاری‌های رضا‌ عطاران با کارگردان‌های مطرح سینما و تلویزیون به بهانه سال‌روز تولدش | تکرار موفقیت با رمز «عطاران»

بیستم اردیبهشت ماه ، تولد رضا عطاران بود؛ بازیگر محبوبی که هم به در جایگاه کمدین ارج‌وقرب بسیاری دارد و هم به عنوان بازیگر نقش‌های جدی، مورد توجه مخاطبان و  اهالی سینماست. او کارگردانی موفق است و در عرصه فیلمنامه‌نویسی هم جایگاهی ویژه دارد. بخش مهمی از شهرت رضا عطاران به واسطه بازی در مجموعه‌های «پرواز 57» و «ساعت خوش» و «سال خوش» مهران مدیری در دهه هفتاد به دست آمد و بعد از آن به واسطه ساخت سریال‌هایی که خودش کارگردان آنها بود این شهرت ادامه پیدا کرد. در سینما اما عطاران با چند کارگردان مطرح بیشترین همکاری را داشت و می‌توان گفت بسیاری از خاطراتی که از او داریم به واسطه بازی در همین آثار شکل گرفته است.

به گزارش مووی پلات، عطاران از جمله بازیگرانی است که تجربه همکاری با بسیاری از کارگردان‌های سینما و تلویزیون را داشته است اما همکاری با بعضی از آنها را بیشتر از سایرین تجربه کرده است. به بهانه سال‌روز تولد این بازیگر، مروری داریم بر بیشترین همکاری‌هایی که با کارگردان‌های سینما و تلویزیون داشته است.

عبدالرضا کاهانی | 4 فیلم

بیستم اردیبهشت ماه تولد رضاعطاران بود بازیگری که نزدیک به یک دهه گیشه سینماها را زیر سیطره خود داشت.
عطاران در بین کارگردان‌ها بیشترین همکاری را با عبدالرضا کاهانی داشته که «اسب حیوان نجیبی است» یکی از موفق‌ترین آن‌هاست.

رضا عطاران با توجه به ویژگی‌هایش در بازیگری می‌توانست بهترین گزینه برای فضای ابزورد آثار عبدالرضا کاهانی باشد. کاهانی در چهار فیلم با عطاران همکاری کرد و یک‌جورهایی عطاران به پای ثابت آثار او بدل شد. اولین همکاری در »اسب حیوان نجیبی است» صورت گرفت. عطاران در نقش یک مامور قلابی نیروی انتظامی ظاهر شد که قصد اخاذی از دیگران را داشت اما در حلقه‌ای از آدم‌های بی‌پول گیر می‌افتاد. در «بی‌خود و بی‌جهت» به همراه احمد مهرانفر، پانته‌آ بهرام و نگار جواهریان، زندگی دو خانواده را چند ساعت مانده به عروسی به نمایش گذاشت. چند سال بعد در فیلم «استراحت مطلق» هم‌بازی ترانه علیدوستی و مجید صالحی شد و نقشی متفاوت‌تر از همیشه به نمایش گذاشت. او آخرین‌بار سال 1396 در فیلم «خانم یایا» با کاهانی همکاری کرد. فیلمی که در تایلند ضبط شده بود و عطاران در آن همبازی حمید فرخ‌نژاد و امین حیایی بود.

سامان مقدم | 2 فیلم و یک سریال

بیستم اردیبهشت ماه تولد رضاعطاران بود بازیگری که نزدیک به یک دهه گیشه سینماها را زیر سیطره خود داشت.
«نهنگ عنبر» موفق‌ترین همکاری رضا عطاران با سامان مقدم ست.

اولین همکاری رضا عطاران با سامان مقدم ســال 1391در سریال «قلب یخی3» اتفاق افتاد. بعد از اینکه دو فصل اول «قلب یخی» به کارگردانی محمدحسین لطیفی ساخته شد، قرار بود داستان در فصل سه ادامه پیدا کند اما همکاری با لطیفی به سرانجام نرسید و نهایتا فصل سوم این مجموعه به سامان مقدم رسید. «قلب یخی3» بود که به لحاظ ساختار و محتوا هیچ ربطی به فصل‌های قبل نداشت. هدیه تهرانی، مهران مدیری و عطاران از بازیگران اصلی آن بودند. سریال به دلیل ضعف در سیستم انتشار آنطور که باید دیده نشد. دو سال بعد از این بود که عطاران برای بازی در «نهنگ عنبر» با مقدم وارد همکاری شد. این سریال از همان ابتدای اکران با استقبال ویژهای مواجه شد و پای مخاطبان زیادی را به سینماها باز کرد. دو سال نگذشته سامان مقدم تصمیم گرفت قسمت دوم این فیلم را هم با حضور عطاران بسازد. فصل دوم با اینکه موفقیت فصل اول را نداشت اما باز هم فروش خوبی کرد.

مسعود اطیابی | 3 فیلم

بیستم اردیبهشت ماه تولد رضاعطاران بود بازیگری که نزدیک به یک دهه گیشه سینماها را زیر سیطره خود داشت.
اولین همکاری رضا عطاران و مسعود اطیابی در فیلم «خروس جنگی» رقم خورد.

اولین بار سال 1386 رضا عطاران در فیلم «خروس جنگی» به کارگردانی مسعود اطیابی بازی کرد. او در این فیلم هم‌بازی مریلا زارعی بود. آنها زن و شوهری بودند که به خاطر برخی اختلاف‌ها تصمیم گرفتند برای مدتی کوتاه جایشان را در زندگی تغییر دهند. «اخلاقتو خوب کن» دومین همکاری این کارگردان و بازیگر بود که سال 1390 صورت گرفت. عطاران در این فیلم نقش فرشته‌ای را بازی می‌کرد که وظیفه داشت آدم‌ها را به دنیایی دیگر بفرستد، اما در یک مورد دچار اشتباه می‌شد و دو نفر که به آن دنیا فرستاده، برگشت می‌خوردند. سومین همکاری اطیابی و عطاران را سال 1398 در «انفرادی» شاهد بودیم. در این فیلم موقعیت‌های کمدی توسط سه شخصیت اصلی با بازی عطاران، احمد مهرانفر و مهدی هاشمی پیش می‌رفت اما عطاران به عنوان راوی نقش پررنگتری داشت. «انفرادی» با 77 میلیارد فروش، عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمایی سال 1401 را به خود اختصاص داد.

مهران مدیری | 3 مجموعه

بیستم اردیبهشت ماه تولد رضاعطاران بود بازیگری که نزدیک به یک دهه گیشه سینماها را زیر سیطره خود داشت.
رضا عطاران همراه با سایر ستاره‌های «ساعت خوش» در پشت صحنه این مجموعه آیتمی موفق.

رضا عطاران کارش را با مهران مدیری شروع کرد. زمانی که هیچ‌کس او را نمی‌شناخت و چهره‌اش برای کسی آشنا نبود. اولین بار در «پرواز 57» به میدان آمد و بعد در «ساعت خوش» و ویژه‌برنامه «سال خوش» برای نوروز مجددا قدرتش را کنار مدیری به نمایش گذاشت. بعضی از آیتم‌های این مجموعه‌ها از جمله مسابقه هفته باعث معرفی بیشتر او شد. او نقش پسربچه لوسی را بازی می‌کرد که موهایش را صاف روی پیشانی‌اش می‌ریخت و عینک بزرگی به صورت می‌زد. هیچ استعدادی نداشت اما مدیری مدام قربان‌صدقه‌اش می‌رفت و به او امتیاز می‌داد. کلیپ‌های موسیقی عطاران و نقش‌های متفاوتش در آیتم‌های این دو برنامه باعث شد در همان سالهای ابتدایی دهه هفتاد، در کنار نصرالله رادش به قطب‌های اصلی این مجموعه بدل شود. عطاران خیلی زود از تیم مدیری جدا شد اما در دهه نود یکبار دیگر برای بازی در سریال «قلب یخی 3» کنار مدیری قرار گرفت. البته اینبار هردو بازیگر بودند و سریال هم حال و هوای کمدی نداشت و اتفاقا خیلی جدی بود.

علیرضا داوودنژاد | 2 فیلم

بیستم اردیبهشت ماه تولد رضاعطاران بود بازیگری که نزدیک به یک دهه گیشه سینماها را زیر سیطره خود داشت.
«هوو» نخستین همکاری مشترک رضا عطاران با علیرضا داودنژاد است.

در سالهای ابتدایی ورودش به سینما، آثار چندان درخشانی بازی نکرد. شاید بتوان گفت اولین فیلم قابل قبولش «هوو» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد بود. او این فیلم را سال 1384 بازی کرد و با علی صادقی، رعنا آزادی‌ور و … همبازی بود. همکاری عطاران با علیرضا داوودنژاد، سه سال بعد در فیلم «تیغ‌زن» تکرار شد. عطاران درحالی در این فیلم بازی می‌کرد که سریال‌هایش در تلویزیون سروصدای زیادی به پا کرده بود و به عنوان یک کارگردان کاربلد و موفق شناخته می‌شد اما با این حال در سینما موفقیت چندانی به دست نیاورده بود. «تیغ‌زن» در سال 1387 پروژه چندان موفقی در کارنامه رضا عطاران نبود. او در این فیلم با لادن مستوفی، رضا داوودنژاد و علی صادقی هم‌بازی بود. در این فیلم نا عطا به رضا عطاران اطلاق شده. جالب اینجاست که هنوز هم خیلی‌ها عطاران را با همین نام صدا می‌زنند. بعد از این دو همکاری، عطاران را دیگر در آثار داوودنژاد ندیدیم.

منبع : www.filmnews.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

ساعت پخش سریال فاصله ها از شبکه آی فیلم + داستان و بازیگران

ساعت پخش سریال فاصله ها از شبکه آی فیلم + داستان و بازیگران

فاصله ها؛ سریالی با بازی دانیال حکیمی و شاهرخ استخری بود که زمان پخش در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *