معرفی انیمه سرباز در بند ؛ سربازی که فقط در اسارت قدرتمند است!

معرفی انیمه سرباز در بند ؛ سربازی که فقط در اسارت قدرتمند است!

انیمه سرباز در بند یکی از انیمه‌های زمستان 2024 بوده که در بین انیمه‌های این فصل مورد توجه طرفداران ژانر ایچی و اکشن قرار گرفته است. با ما در این مقاله همراه باشید تا انیمه Chained Soldier به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

کانال تلگرام مووی پلات

داشتن داستانی جسورانه و منحصربه‌فرد، آرت و گرافیک عالی و همچنین ترکیبی عالی از اکشن و ایچی، انیمه سرباز زنجیرشده را به یکی از انیمه های محبوب فصل زمستان 2024 تبدیل کرده است. در این انیمه با استفاده از موضوعاتی خلاقانه ژاپن جدید و مدرن را به تصویر کشیده است. اگر کنجکاوید که درباره این انیمه بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله مووی پلات را همراهی کنید.

داستان انیمه سرباز در بند

معرفی انیمه Chained Soldier

در توکیو، ژاپن دنیای ماتوها و انسان‌ها به هم گره خورده است. ماتوها موجودات اهریمنی و شیطانی هستند که انسان‌ها را می‌بلعند. با این که آن‌ها در یک بعد دیگر زندگی می‌کنند و هر آن ممکن است بعد آن‌ها با انسان‌ها تلاقی کرده و آنان را به درون خود بکشاند. در این صورت، این وظیفه جنگجویان است که انسان‌ها را نجات دهند.

اما جنگجویان در این انیمه فقط زنان هستند و هیچ مردی توانایی جنگیدن با ماتوها را ندارد. زن‌ها از میوه‌هایی که در ماتوها وجود دارد، تغذیه کرده و قدرت‌های خاصی به دست می‌آورند. سپس، با تمرین مداوم و قدرتمند شدن به یک جنگجوی عالی تبدیل می‌شوند.

همچنین بخوانید :

یوکی، دانش آموز دوم دبیرستان است که در یکی از همین ماتوها خواهر خود را از دست داد و از آن زمان تاکنون تنها زندگی می‌کند. تنها زندگی کردن او سبب شده در کارهای خانه بسیار ماهر شود. یک روز که در حال برگشت از یک مصاحبه کاری بود، در یکی از ماتوها گیر می‌افتد. درست زمانی که مورد حمله موجودات اهریمنی قرار می‌گیرد، جنگجویان ضداهریمنی به کمک او می‌شتابند.

جنگ بین جنگجویان و موجودات اهریمنی بالا می‌گیرد تا این که فرمانده آن‌ها کیوکا اوزن (Kyouka Uzen) مجبور می‌شود برای نجات خود، سربازان و دیگر انسان‌هایی که در ماتو گیر افتاده‌اند از یوکی استفاده کند. قدرت کیوکا این است که دیگر موجودات را برده خود می‌سازد و این بار سعی می‌کند این قدرت را روی یوکی پیاده کند. استفاده از قدرت کیوکا سبب می‌شود تا یوکی به یک موجود قدرتمند تبدیل شود؛ موجودی که از رعد و برق سریع‌تر و از هر ماتویی قدرتمندتر است.

کانال تلگرام مووی پلات

بدین ترتیب، کیوکا اوزن تصمیم می‌گیرد یوکی را در کنار خود نگه دارد تا بتواند از او استفاده کرده و به قدرتمندترین فرمانده تبدیل شود. یوکی نیز می‌پذیرد چرا که می‌خواهد ماتوها را نابود کرده و زندگی بهتری برای خود بسازد. رفته رفته این دو در کنار هم به جنگ با ماتوها می‌پردازند تا این که اتفاقات ناگوار بسیاری پیش پای آن‌ها قرار می‌گیرد.

شخصیت های انیمه سرباز در بند

کاراکترهای انیمه سرباز زنجیری کسانی هستند که به این انیمه جان داده‌اند. این کاراکترها را بیشتر زنان جنگجو و قوی تشکیل می‌دهند. شخصیت‌های جذاب انیمه سرباز در بند به شرح زیر هستند:

یوکی واکورا (Yuuki Wakura)

بررسی انیمه Mato Seihei no Slave

یوکی دانش آموز دبیرستانی است که در راه برگشت از یک مصاحبه شغلی در یک ماتو گیر می‌افتد و توسط کیوکا نجات می‌یابد. از آن زمان به بعد او به عنوان برده کیوکا شروع به کار می‌کند. یوکی به خوابگاه اختصاصی کیوکا و جنگجویانش می‌رود که تنها 4 دختر در آن زندگی می‌کنند. اما بر خلاف تصوراتش، مجبور می‌شود همانند یک خدمتکار برایشان کار کند.

یوکی پسری مهربان و بامزه است که دوست دارد برای همه مفید باشد. با وجود اذیت و آزارهای دیگر جنگجوها، او تمام تلاشش را می‌کند تا کارهایش را به نحو احسنت انجام دهد.

یویا هیوروسه (Yūya Hirose) صداپیشگی این شخصیت را برعهده دارد. هیروسه با وجود این که یک صداپیشه تازه‌کار است، اما در انیمه‌های جذابی همچون انتقام جویان توکیو به جای تاکویا یاماموتو (Takuya Yamamoto) و انیمه Delicious in Dungeon به جای شخصیت هولم (Holm) صحبت کرده است.

همچنین بخوانید :

کیوکا اوزن (Kyouka Uzen)

زمان پخش انیمه سرباز زنجیری

کیوکا اوزن فرمانده گروه ضداهریمنی است. او آرزو دارد که بتواند به قهرمان بزرگی تبدیل شود و به تمام کسانی که او را دست کم می‌گرفتند شایستگیش را نشان دهد. قدرت او به سلطه درآوردن دیگر موجودات است، اما قبل از یوکی این قابلیت را روی هیچ انسانی امتحان نکرده بود. در کودکی روستای کیوکا توسط یک ماتوی تک شاخ از بین رفت. پس او تصمیم دارد این ماتوی قوی را از پای درآورد.

او یک فرمانده قوی و بسیار مقتدر است. همچنین، به تمام زیردستانش اهمیت می‌دهد. وقتی کیوکا یونیفرم خود را بر تن نمی‌کند، یک دختر زیبا و خوش لباس بوده که عاشق خوراکی‌های شیرین است.

آکاری کیتو (Akari Kitō) صداپیشه شخصیت کیوکا است. صدای کیوکا را به شکل‌های مختلف بر روی شخصیت‌های مختلفی همچون نزوکو کامادو (Nezuko Kamado) و کلاس نابغه‌ها به جای سوزونه هوریکیتا (Suzune Horikita) شنیده‌اید.

همچنین بخوانید :

هیماری آزوما (Himari Azuma)

داستان انیمه سرباز در بند

هیماری یکی از اعضای گروه کیوکا است. او چندان از مردها خوشش نمی‌آید و هنگامی که یوکی به عنوان سرایدار در خوابگاه شروع به کار می‌کند، به شدت عصبانی می‌شود. هیماری رفتار چندان خوبی با یوکی نداشت اما رفته رفته با او صمیمی شد.

او یک خواهر بزرگ‌تر از خود دارد که با قدرتش می‌تواند زمان را متوقف کند یا به عقب بازگرداند. این دو رقابت شدیدی با هم دارند. قدرت هیماری این است که قدرت دیگران را کپی کند. اما محدویت‌هایی نیز برای آن وجود دارد.

یومه میاموتو (Yume Miyamoto) صداپیشگی این شخصیت را برعهده دارد. یومه بیشتر حرفه بازیگری را دنبال می‌کند تا صداپیشگی با این حال او در انیمه‌های زیبایی همچون انیمه دوران آبی به جای شخصیت ماکی کووانا (Maki Kuwana) و انیمه کاپتا به جای شخصیت مونامی سوزوکی (Monami Suzuki) صحبت کرده است.

همچنین بخوانید :

شوشو سوروگا (Shushu Suruga)

شخصیت های انیمه سرباز در بند

شوشو دختر بلوند و بامزه‌ای است که قدرت بزرگ یا کوچک شدن را دارد. او بدون پدر، بزرگ شد و به مدرسه دخترانه رفت به همین دلیل نسبت به مردها کنجکاو است. او مدام با یوکی شوخی می‌کند و سر به سر او می‌گذارد. با این حال، دختر مهربان و خوش‌قلبی است. او سعی می‌کند همه مسائل را هر چقدر هم که بزرگ و مهم باشند، ساده بگیرد. همین ویژگی، او را به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های انیمه سرباز در بند تبدیل کرده است.

همچنین بخوانید :

نی اوکاوامورا (Nei Ōkawamura)

کاراکترهای انیمه سرباز زنجیری

نی کوچکترین عضو گروه است. با این که یک بچه است، اما قدرت بسیار ویژه‌ای دارد؛ او می‌تواند تمام موجودات جنبنده اطرافش را احساس کند. این قدرت در ماتوها کمک بزرگی به گروه می‌کند. نی با این که از یوکی خیلی کوچکتر است، اما خود را سنپای او می‌داند.

هینا تاچیبانا (Hina Tachibana) صداپیشه این شخصیت است. هینا از سال 2018 کار دوبله را آغاز کرده و از بین انیمه‌هایی که تاکنون دوبله کرده می‌توان به انیمه سنپای کوچک من به جای شخصیت شیوری کاتاسه (Shiori Katase) اشاره کرد.

نقد انیمه سرباز زنجیرشده

انیمه سرباز زنجیرشده

انیمه سرباز در بند براساس مانگایی با همین نام نوشته تاکاهیرو (Takahiro) ساخته شده است. این مانگا از تاریخ 5 ژانویه 2019 در 14 ولوم نوشته و منتشر شد. زمان پخش انیمه سرباز زنجیری به تاریخ 4 ژانویه 2024 (14 دی 1402) برمی‌گردد و تعداد قسمت های انیمه سرباز زنجیری نیز تاکنون مشخص نشده است.

انیمه Chained Soldier در داشتن آرت زیبا و صحنه‌های فایت نسبتا خوب، حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است. همچنین، خلاقیتی که پشت داستان وجود دارد تا حدودی جالب است. در این انیمه به وضوح می‌توانید مضامین زن سالاری را ببینید؛ جامعه‌ای که زن‌ها در آن قوی هستند و نیروهای فوق‌العاده دارند و مردها محکوم به ضعیف بودن هستند و مجبورند در سلطه زنان زندگی کنند.

البته که ما زن‌های قوی در دیگر انیمه‌ها دیده‌ایم، اما این که جامعه کاملا به دست زن‌ها افتاده باشد و مردها عملا جنس ضعیف جامعه باشند در کمتر انیمه‌ای مشاهده می‌شود. این سبب به وجود آمدن صحنه‌های عجیب و داستانی خنده‌دار می‌شود که کمی انسان‌ها را به فکر فرو می‌برد؛ زیرا دهن کجی است به برخی از جوامع امروز ما که زن‌ها را جنس ضعیف و شکننده می‌دانند. این مضمون به وضوح هنگامی که ما یوکی را به عنوان خدمتکار خوابگاه دختران می‌بینیم، قابل مشاهده است.

همچنین بخوانید :

از طرفی دیگر، این که در انیمه سرباز در بند یووکی در زمان استراحت خود به عنوان سرایدار و خدمتکار خانه جنگجویان کار می‌کند، اما در مبارزه با شیاطین به یک سلاح قدرتمند تبدیل می‌شود. این تفاوت قدرت در وجود یوکی می‌تواند بسیار جالب باشد.

یکی دیگر از جنبه‌های این انیمه که نباید از آن غافل شد، مضامین ایچی است. این انیمه سرشار از صحنه‌هایی است که آن را برای همه مناسب نمی‌سازد؛ به عنوان مثال، هر بار که کیوکا از یوکی به عنوان برده‌اش استفاده می‌کند، باید جایزه‌ای در ازای آن بپردازد که این جوایز اکثرا ماهیت جنسی دارند. به همین دلیل، مطمئن شوید این انیمه را همراه کودکان و نوجوانان نمی‌بینید!

امتیازات انیمه سرباز در بند

نقد انیمه سرباز زنجیرشده

این که بخواهیم درباره نمرات انیمه سرباز در بند صحبت کنیم، کمی زود است. چرا که تنها 4 قسمت از این انیمه پخش شده و هنوز راه درازی را در پیش دارد. تا اینجای کار این انیمه توانسته با تعداد رای قابل قبول نمره 7 از 10 را در سایت My Anime List از آن خود کند.

همچنین بخوانید :

کلام آخر

انیمه سرباز در بند با شخصیت‌های دوست‌داشتنی، آثار هنری درخشان و نبردهای عالی توانسته توجه بسیاری از اوتاکوها را به خود جلب کند. انیمه Chained Soldier به خوبی ژانرهای اکشن، کمدی و ایچی را با هم ترکیب کرده و یک انیمه قابل قبول و متفاوت پدید آورده است. از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. فراموش نکنید نظرات خود را درباره انیمه سرباز زنجیرشده با ما در میان بگذارید.

منبع : www.plaza.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

رئالیتی‌شو «همزاد من» با اجرای یوسف تیموری به دلیل کیفیت پایین نه تنها موج ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *