star wars the acolyte

هر آنچه از سریال Star Wars: The Acolyte می‌دانیم

در این مقاله مروری می‌کنیم بر تمام اطلاعات منتشر شده از یکی از مورد انتظارترین آثار دنیای جنگ ستارگان در سال ۲۰۲۴، یعنی Star Wars: The Acolyte.

کانال تلگرام مووی پلات

هر آنچه از سریال Star Wars: The Acolyte می‌دانیم - گیمفا

داستان سریال Star Wars: The Acolyte

سریال Star Wars: The Acolyte (جنگ ستارگان: اکلایت) داستان یک استاد بزرگ جدای با بازی لی جونگ جه را روایت می‌کند که حین بررسی تعدادی جرم سریالی، به پشت‌پرده‌ی تاریک و اهریمنی این جنایات پی می‌برد و با یکی از دشمنان قدیمی خود مواجه می‌شود.

وقایع این سریال حدود ۱۰۰ سال پیش از وقایع فیلم Star Wars: Episode I-The Phantom Menace (جنگ ستارگان: قسمت اول- تهدید شبح) و در اوج قدرت جمهوری اول جدای‌ها به وقوع می‌پیوندد. این سریال بر رازها و وقایعی متمرکز خواهد بود که پایه‌های قدرت‌گیری امپراطوری سیت‌ها و سقوط جدای‌ها را پایه‌ریزی می‌کنند.

بنا بر صحبت‌های خالق این اثر یعنی لزلی هدلند، در دورانی که داستان این سریال رخ می‌دهد؛ سیت‌ها چنان به گوشه رانده شده‌اند که برای اهالی کهکشان رویارویی با یک سیث به اندازه‌ی دیدن یک دایناسور در خیابان عجیب و غیرقابل باور است. هدلند در این باره می‌گوید:

اگر به طور کلی داستان Star Wars را نبرد یک نیروی چریکی در برابر یک نیروی سازمان‌یافته در نظر بگیریم؛ در اینجا نیروهای سازمان‌یافته جدای‌ها هستند. من واقعاً علاقه‌مند به کار بر روی یک اثر در دنیای جنگ ستارگان که در اوج قدرت جدای‌ها روایت می‌شود بودم. منظور من بازه‌ی زمانی فیلم Phantom Menace نیست؛ زیرا در آن زمان یک سناتور سیث در سنا حضور داشت و همه از تهدید آن‌ها آگاه بودند.

سیث ها در دنیای این سریال همانند خاطراتی از گذشته‌های بسیار دور هستند که مردم تنها درباره‌ی آن‌ها شنیده‌اند و هرگز با آن‌ها مواجه نشده‌اند.

هر آنچه از سریال Star Wars: The Acolyte می‌دانیم - گیمفا

Acolyte به چه معنا است؟

به طور کلی Acolyte به معنی فردی است که در یک مراسم مذهبی به برگزارکننده کمک می‌کند؛ اما منظور از این کلمه در اینجا یک مقام در میان سیث‌ها است. Acolyte شاگردی است که به تازگی تمرینات خود را برای فراگیری نیروی تاریکی تحت نظر یک لرد سیث آغاز کرده است.

هر آنچه از سریال Star Wars: The Acolyte می‌دانیم - گیمفا

دست‌اندرکاران سریال Star Wars: Acolyte چه کسانی هستند؟

لزلی هدلند که پیش‌تر با کار بر سریال Russian Doll (عروسک روسی) شناخته می‌شود؛ این اثر را خلق کرده است. فصل اول سریال Star Wars: Acolyte دارای هشت قسمت خواهد بود که دو قسمت اول آن توسط خود شخص هدلند و قسمت‌های سوم و هفتم توسط خالق آثار تحسین‌شده‌ی After Yang (پس از یانگ) و Columbus (کلمبوس)، یعنی کوگونادا کارگردانی شده است.

کانال تلگرام مووی پلات

همچنین قسمت‌های ششم و هشتم توسط هانل کال‌پپر که با کار بر روی سریال Star Trek: Discovery (پیشتازان فضا: کشف) شناخته می‌شود و قسمت‌های چهارم و پنجم نیز توسط الکس گارسیا لوپز، یکی از کارگردانان فصل اول سریال The Witcher، کارگردانی شده است.

موسیقی متن این اثر توسط مایکل ابلز که پیش‌تر با همکاری با جردن پیل بر آثاری همانند Get Out (برو بیرون) و Us (ما) شناخته می‌شود نگاشته شده است.

هر آنچه از سریال Star Wars: The Acolyte می‌دانیم - گیمفا

بازیگران سریال Star Wars: Acolyte

از اهم هنرمندانی که در سریال Star Wars: Acolyte همکاری کرده‌اند می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:

  • آماندلا استنبرگ در نقش می
  • لی جونگ-جه در نقش سل
  • منی جاسینتو در نقش کیمیر
  • دافنه کین در نقش جکی
  • چارلی بارنت در نقش یورد
  • جودی ترنر-اسمیت در نقش مادر انیسیا
  • ربکا هندرسون در نقش ورن
  • جوناس سوتامو در نقش کلناکا
  • کری-ان ماس در نقش دارا

همچنین دین-چارلز چپمن از ستارگان فیلم تحسین‌شده‌ی ۱۹۱۷ نیز در نقشی که هنوز اعلام نشده است در این اثر حضور خواهد داشت.

تاریخ انتشار Star Wars: Acolyte

پخش سریال Star Wars: The Acolyte از تاریخ ۴ ژوئن ۲۰۲۴ (۱۵ خرداد ۱۴۰۳) در سرویس دیزنی پلاس آغاز می‌شود.

منبع : gamefa.com | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

ویدو

بهترین فیلم و سریال های پارک بو گوم (معرفی 8 فیلم و سریال برتر Park Bo Gum)

پارک بو گوم در فیلم و سریال های ایفای نقش کرده است که گروه‌های مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *