معرفی سریال کره ای هیولای گیونگ سونگ / بررسی سریال موجود گیونگ سونگ

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

سریال هیولای گیونگ سونگ داستان دو جوان را در بهار سال 1945 روایت می‌کند که باید در برابر هیولایی که از طمع انسان به دنیا آمده، بایستند. فصل اول این درام در تاریخ 22 دسامبر 2023 (1 دی 1402) منتشر شد و فصل دوم آن قرار است در اواخر سال 2024 منتشر شود. با بررسی سریال Gyeongseong Creature همراه ما باشید.

کانال تلگرام مووی پلات

سریال هیولای گیونگ سونگ با کارگردانی جونگ دونگ یون (Jung Dong-Yoon) و نویسندگی کانگ ایون کیونگ (Kang Eun-Kyung) محصول اورجینال نتفلیکس است. این درام به لطف حضور بازیگران برجسته و داستان منحصر به فردش به سرعت به یک پدیده جهانی تبدیل شد و توانست در عرض یک روز در 44 کشور و در عرض یک هفته در 83 کشور در لیست Netflix TOP 10 جهانی قرار گیرد، به این ترتیب فصل اول سریال Gyeongseong Creature جذابیت بین المللی خود را به نمایش گذاشت و تبدیل به پایانی درخشان برای سال 2023 شد. در ادامه با معرفی سریال کره ای هیولای گیونگ سونگ همراه ما بمانید.

داستان سریال هیولای گیونگ سونگ

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

در سال 1945 و در بحبوحه‌ی اشغال چوسون توسط ژاپن، جانگ ته سانگ (با بازی پارک سو جون)، بانفوذ ترین و ثروتمند ترین فرد در گیونگ سونگ و صاحب گرو فروشی خانه طلایی است. سرهنگ ایشیکاوا (با بازی کیم دو هیون)، او را تهدید می‌کند تا معشوقه گمشده‌اش میونگ جا (با بازی جی وو) را پیدا کند. در همین حین، یون چه اوک (با بازی هان سو هی) و پدرش جونگ وون (با بازی جو هان چول)، به دنبال ردی از مادرش سه شین وارد چوسون می‌شوند.

چه اوک طی معامله‌ای با جانگ ته سانگ، به او قول می‌دهد تا در ازای پیدا کردن اطلاعاتی از مادرش، به ته سانگ در پیدا کردن میونگ جا کمک کند. تمام سرنخ‌ها این دو نفر را به بیمارستان اونسونگ می‌رساند که توسط ارتش ژاپن بصورت ویژه‌ای محافظت می‌شود. اما ورود به این بیمارستان ممنوعه، سرنوشت این دو نفر را برای همیشه تغییر می‌دهد.

همچنین بخوانید :

بازیگران سریال هیولای گیونگ سونگ

بیایید با هنرپیشه های سریال موجود گیونگ سونگ آشنا شویم.

پارک سو جون در نقش جانگ ته سانگ

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

پارک سو جون متولد 16 دسامبر 1988 است. این سوپر استار معروف در آثار معروفی مانند سریال “Itaewon Class 2020″، سریال “What’s Wrong with Secretary Kim 2018″، سریال “Fight for My Way 2017” و سریال “Hwarang: The Poet Warrior Youth 2016” بازی کرده است.

همچنین بخوانید :

هان سو هی در نقش یون چه اوک

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

هان سو هی متولد 18 نوامبر 1994 است. این بازیگر و مدل جذاب، پیش از این در عناوین محبوب دیگری مانند سریال “Soundtrack 2022″، سریال “My Name 2021″، سریال “Nevertheless 2021” و سریال “The World of the Married 2020” حضور داشته است.

کانال تلگرام مووی پلات

همچنین بخوانید :

کلادیا کیم در نقش یوکیکو مائدا در سریال Gyeongseong Creature

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

کلادیا کیم مدل و بازیگر، متولد 25 ژانویه 1985 است. او علاوه بر سریال هیولای گیونگ سونگ در آثاری مانند سریال “Chimera 2021″، سریال “Monster 2016” و سریال “Marco Polo 2014-2016” نقش آفرینی کرده است.

همچنین بخوانید :

کیم هه سوک در نقش ناوول در سریال هیولای گیونگ سونگ

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

کیم هه سوک متولد 30 دسامبر 1955 است. این بازیگر پیش کسوت و قدیمی در عناوین دیدنی بسیاری از جمله سریال “Strong Girl Nam-soon  2023“، سریال “Under the Queen’s Umbrella 2022″، سریال “Tomorrow 2022” و سریال “Start-Up 2020” بازی کرده است.

همچنین بخوانید :

جو هان چول در نقش یون جونگ وون در سریال هیولای گیونگ سونگ

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

جو هان چول متولد 13 جون 1973 است. این هنرمند در آثاری دیدنی مانند سریال “The Matchmakers 2023″، سریال “Love All Play 2022”، سریال “Hometown Cha-Cha-Cha 2021” و سریال “Vincenzo 2021” حضور دارد.

همچنین بخوانید :

بررسی و نقد سریال gyeongseong creature 2023

این بخش حاوی اسپویل داستان سریال است.

همان‌طور که در خلاصه سریال کره ای هیولای گیونگ سونگ گفتیم، این سریال در بهار سال 1945 و زمانی که کره (در آن زمان چوسون) در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم تحت اشغال ژاپنی ها بود پیش می‌رود. مردم منطقه گیونگ سونگ (سئول امروز)، مجبورند در ارتش امپراتوری ژاپن خدمت کنند. خبرهایی در شهر پیچیده که بسیاری از افراد مختلف بطور ناگهانی در حال غیب شدن هستند. در مرکز گیونگ سونگ، بیمارستان مرموز اونگسونگ قرار دارد که تحت کنترل ارتش ژاپن است و هرکسی اجازه ورود به آن‌ را ندارد.

جانگ ته سانگ در تلاش برای یافتن معشوقه یک مقام ژاپنی قدرتمند است. او تا تمام شدن شکوفه‌های روی درختان فرصت دارد تا میونگ جا را پیدا کند، در غیر این صورت او نه تنها تمام ثروتش، بلکه ممکن است جان خود و عزیزانش را هم از دست بدهد. او در مغازه بزرگ گروفروشی‌ خود با 3 نفر زندگی می‌کند. ناوول که از کودکی کنارش بوده و برای ته سانگ حکم مادرش را دارد، گپ پیونگ که مانند دست راست او است و تمام کارهایش را برایش انجام می‌دهد و پسرک کم سن و سالی به نام بوم اوه که ته سانگ حکم سرپرستش را دارد.

درحالی که جانگ ته سانگ و افرادش به کمک تمام نفوذی‌های خود سخت به دنبال یافتن سرنخی از میونگ جا هستند، دختری به نام چه اوک به او نزدیک می‌شود و زندگی ته سانگ با دل باختن به این دختر تغییر می‌کند. چه اوک و پدرش بیشتر از 10 سال است که به دنبال مادرش سه شین می‌گردند. آن‌ها با دنبال کردن سرنخ‌ها به چوسون رسیده‌اند و باید یک نقاش ژاپنی به نام ساچیموتو را پیدا کنند. چه اوک به ته سانگ پیشنهاد می‌کند تا در ازای پیدا کردن ساچیموتو، در یافتن میونگ جا به او کمک کند.

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

تمام سرنخ‌ها این دو نفر را به بیمارستان اونگسونگ می‌رساند. بیمارستانی تحت کنترل ارتش ژاپن که در زیرزمین‌های آن به طرز وحشتناکی روی انسان‌ها آزمایشات بیولوژیک انجام می‌دهند. آن‌ها به دنبال خلق موجودات عجیب و قدرتمند هستند تا از آن‌ها به عنوان سلاح استفاده کنند. گاتو دانشمندی است که سرم‌های خطرناکش را روی افرادی که در زیرزمین زندانی کرده‌اند امتحان می‌کند.تمام آزمایشات او همیشه به مرگ میزبان منجر می‌شود، تا اینکه سرمش را روی زنی به نام سه شین امتحان می‌کند و او پس از تزریق سرم زنده می‌ماند و تبدیل به یک هیولای ترسناک و قدرتمند با قدرت خود درمانی بالا می‌شود.

در همین حین چه اوک متوجه می‌شود که میونگ جا معشوقه ایشیکاوا به بیمارستان اونسونگ منتقل شده و با پدرش وارد بیمارستان می‌شود تا او را پیدا کند. ورود چه اوک و پدرش به این بیمارستان باعث پیش‌آمدهای بسیاری می‌شود. آن‌ها متوجه آزمایشات سری ارتش روی افراد گمشده می‌شوند و تصمیم می‌گیرند زندانی‌ها را نجات دهند، بی خبر از آنکه سه شین کسی که سال‌ها به دنبال او بودند، دیگر تبدیل به موجودی خطرناک شده که کنترل کردنش تقریبا غیرممکن است.

همچنین بخوانید :

ماجراها می‌چرخد و می‌چرخد تا به جایی می‌رسیم که جانگ ته سانگ متوجه می‌شود کسی که پشت تمام این آزمایشات خطرناک و کنترل گیونگ سونگ است بانو مائدا، زنی ژاپنی و همسر ایشیکاوا است که بارها از او اشیاء گران‌قیمت خریده بود. مشکلات تا جایی پیش می‌روند که متوجه می‌شویم سه شین و بانو مائدا گذشته‌ای داشته‌اند که از آن بی‌خبریم و مائدا در تلاش است تا سه شین را تبدیل به هیولای دست آموز خودش کند. هیولایی که از او اطاعت کند. به همین دلیل او به دخترش چه اوک به عنوان تنها نقطه ضعفش احتیاج دارد، اما ته سانگ به هیچ‌عنوان تصمیم ندارد چه اوک را رها کند و بارها برای نجات او جان خودش را به خطر می‌اندازد تا اینکه…

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

رسانه‌های بین‌المللی سریال هیولای گیونگ سونگ را با اظهارنظرهای بسیاری تمجید کرده‌اند. به طور مثال مجله The Guardian درباره این درام گفته است: «به شدت بی‌رحمانه است، اما مشتاقیم تا لایه‌های رمز و راز را باز کنیم» یا CNN بیان داشته است: «سریال Gyeongseong Creature به صدر جدول می‌رسد و ترکیبی اعتیادآور از ژانرهای تاریخی، عاشقانه، رمز و راز، علمی تخیلی و هیولاها را ارائه می‌دهد». مجله TIME با گفتن: “داستان سریال موجود گیونگ سونگ ممکن است در بیش از 75 سال پیش رخ دهد، اما همچنین در مورد دنیایی است که ما امروز در آن زندگی می‌کنیم.” از آن ابراز امیدواری کرده و مجله South China Morning Post معتقد است: «داستان، شخصیت‌ها و جلوه‌های بصری همه‌جانبه ما را به خود جذب می‌کند و هر قسمت را جذاب‌تر از قسمت قبلی می‌کند.» و در انتها مجله India Today می‌گوید: «سریال هیولای گیونگ سونگ بینندگان را با موضوع آغازین جذاب، خط داستانی سرگرم کننده و اجراهای درخشان خود جذب می‌کند».

بینندگانی که سریال Gyeongseong Creature را تماشا کرده‌اند نیز تحسین خود را ابراز کرده‌اند و درباره بازی بازیگران اظهار نظر کردند: «تمام روز را با خانواده‌ام به تماشای آن گذراندم. در کل یک درام خوش ساخت بود، “پارک سئو جون” تجسم جانگ ته سانگ بود و صحنه‌های اکشن “هان سو هی” بسیار چشمگیر بود».

همچنین بخوانید :

این پروژه اولین همکاری بازیگری پارک سئو جون و هان سو هی بود. پارک سئو جون با یادآوری اولین برداشت خود گفت: «وقتی برای اولین بار هان سو هی را روی مانیتور دیدم، می‌توانستم عمق بازی او را احساس کنم. احساس می‌کردم که وضعیت بدون هیچ کلمه‌ای توضیح داده می‌شود. می‌دانستم که این پروژه جالبی خواهد بود.»

پیش از این، کارگردان جون دونگ یون و نویسنده کانگ ایون کیونگ نگرانی های اولیه خود را در مورد انتخاب بازیگران برای سریال Gyeongseong Creature با توجه به موقعیت تاریخی آن در زمان اشغال ژاپن به اشتراک گذاشتند و امیدوار بودند بینندگان بتوانند از درام لذت ببرند. چه کسی می‌تواند بگوید از تماشای گرو فروشی زیبای خانه طلایی، کوچه پس کوچه‌های قدیمی و فضای کلی این درام با حضور بازیگرانی دوست داشتنی لذت نبرده است؟

با پرداختن به این موضوع، پارک سئو جون تمایل خود را برای حضور در پروژه‌ای که نماینده آن دوران است، آشکار کرد. «بیش از ده سال از کار من می‌گذرد و می‌خواستم اثری را تجربه کنم که آن زمان را به تصویر می‌کشد. همه چیز باید برای یک پروژه هماهنگ باشد. نه فقط برنامه من، بلکه همبازی‌ها، دیدگاه مشترک و البته در دسترس بودن کار. و به این ترتیب بود که تصمیم گرفتم در سریال هیولای گیونگ سونگ بازی کنم.»

همه چیز درباره سریال هیولای گیونگ سونگ ؛ پارک سو جون در درامی اکشن و علمی تخیلی

زمان پخش سریال gyeongseong creature 2023 تاریخ 22 دسامبر 2023 (1 دی 1402) از نتفلیکس بود. تعداد قسمت های سریال موجود گیونگ سونگ 10 اپیزود 70 دقیقه ای است. ژانر سریال gyeongseong creature 2023 اکشن، هیجان‌انگیز، تاریخی و علمی تخیلی است. نمرات سریال هیولای گیونگ سونگ نیز در سایت IMDB نمره 7.4 از 10 و در سایت My DramaList نمره 8.5 از 10 است. اگر هنوز فصل اول سریال هیولای گیونگ سونگ را تماشا نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم درباره دیدن آن تعلل نکنید و دیدن یکی از بهترین سریال های پارک سو جون و هان سو هی را از دست ندهید.

سخن آخر

با نقد و بررسی سریال موجود گیونگ سونگ همراهتان بودیم. نظر شما درباره این درام و انتهای فصل اول آن چیست؟ از تماشای آن لذت بردید؟ دیدن آن‌را به دیگران توصیه می‌کنید؟ می‌توانید نظرات خود را با ما و دیگر همراهان مووی پلات درمیان بگذارید. ممنون که با مقاله ای دیگر همراه ما بودید.

منبع : www.plaza.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

ویدو

بهترین فیلم و سریال های پارک بو گوم (معرفی 8 فیلم و سریال برتر Park Bo Gum)

پارک بو گوم در فیلم و سریال های ایفای نقش کرده است که گروه‌های مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *