کمپانی یونیورسال موفق‌ترین شرکت سال 2023 از لحاظ فروش در گیشه شد

کمپانی یونیورسال موفق‌ترین شرکت سال 2023 از لحاظ فروش در گیشه شد

به گزارشات جدید در حوزه سینمای هالیوود، کمپانی یونیورسال پیکچرز به عنوان موفق‌ترین شرکت سینمایی در گیشه سال 2023 اعلام شد.

کانال تلگرام مووی پلات

فیلم‌های کمپانی Universal Pictures موفق شدند بیشتر از هر شرکت دیگری در سال 2023، با فروش جهانی بیش از 4.907 میلیارد دلار، توانمندی خود را به نمایش بگذارند و در این راستا به سلطه سال‌های گذشته والت دیزنی به باکس آفیس پایان دهند.کمپانی یونیورسال موفق‌ترین شرکت در سال 2023

انیمیشن The Super Mario Bros Movie، فیلم Oppenheimer و فیلم M3GAN از جمله آثار موفق شرکت Universal در سال 2023 بودند که موفق به کسب فروش جهانی زیادی شده‌اند.

در حال حاضر، شرکت والت دیزنی که به مدت چند سال در رتبه نخست گیشه قرار داشته، با فروش بیش از 4.827 میلیارد دلار در گیشه جهانی، به رتبه دوم رسیده است. فیلم نگهبانان کهکشان 3 توانست فروشی بیش از 845 میلیون دلار داشته باشد و به این ترتیب به عنوان بهترین فیلم دیزنی در سال 2023 شناخته شد. این شرکت برای اولین‌بار از سال 2014 فیلمی با فروش بیش از یک میلیارد دلار در گیشه جهانی نداشته است. به‌علاوه، فیلم The Little Mermaid نیز عملکرد متوسطی در گیشه داشت.

کمپانی یونیورسال

به‌طور جالبی، فیلم‌هایی چون Ant-Man and The Wasp: Quantumania، Indiana Jones and the Dial of Destiny، Haunted Mansion و The Marvels عملکرد ناامید کننده‌ای داشته‌اند؛ اما یونیورسال در سال 2023 توانسته بیش از 24 فیلم را در مقایسه با 17 فیلم دیزنی در گیشه جهانی اکران کند که این موضوع تا حدی می‌تواند فاصله 80 میلیون دلاری بین این دو شرکت را توضیح دهد.

فیلم Barbie با فروش 1.4 میلیارد دلار، انیمیشن Super Mario با فروش 1.3 میلیارد دلار و فیلم Oppenheimer با فروش 950 میلیون دلار، به‌ترتیب به عنوان سه فیلم برتر سال 2023 در گیشه جهانی معرفی شده‌اند.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

رئالیتی‌شو «همزاد من» با اجرای یوسف تیموری به دلیل کیفیت پایین نه تنها موج ایجاد …

یک نظر

  1. سایتتون خیلی عالیه بهتون تبریک میگم .🥲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *