گوکو علیه سایتاما ؛ کدام شخصیت پیروز می‌شود؟

گوکو علیه سایتاما ؛ کدام شخصیت پیروز می‌شود؟

«گوکو» و «سایتاما» دو شخصیت نمادین و قدرتمند در انیمه‌های شونن هستند که قدرت فوق‌العاده‌ای دارند. حالا می‌خواهیم بررسی کنیم که مبارزه گوکو علیه سایتاما به پبروزی چه کسی منجر می‌شود.

کانال تلگرام مووی پلات

«سون گوکو»، سایان اهل زمین و «سایتاما»، شخصیت کچل شنل‌دار، دو شخصیت نمادین بسیار مشهور در انیمه‌ی شونن هستند قدرت زیادی دارند که به خاطر قدرت غیرقابل تصورشان در سراسر دنیا شناخته می‌شوند. طرفداران این دو شخصیت، در مورد نحوه‌ی مبارزه بین این دو نفر بحث زیادی دارند و هر طرف هم دلایل منطقی خود را می‌آورند؛ بنابراین، نام گوکو vs سایتاما یکی از داغ‌ترین بحث‌ها در دنیای انیمه به‌شمار می‌آورد.طرفداران قهرمان انیمه دراگون بال، همیشه در بحث گوکو در برابر سایتاما ، کمی برتری دارند؛ زیرا این انیمه با تاریخی که ده‌ها سال را در بر می‌گیرد، اطلاعات بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند؛ اما تنها فصل اول مرد تک مشتی (One-Punch Man)، به اندازه‌ی کافی طرفداران «سایتاما» را متقاعد می‌کند که ابرقهرمان ساکن شهرشان، مهارت‌های لازم برای سرنگون کردن یک جنگجوی نخبه‌ی فضایی مانند «گوکو» را دارد.

نگاهی تحلیلی به مهارت و تجربه‌ی هر مبارز، به این سوال که چه کسی در نبرد گوکو در مقابل سایتاما پیروز خواهد شد.

گوکو علیه سایتاما

با استفاده از لیست زیر می‌توانید به بخش مورد نظر خود مراجعه کنید:

گوکو علیه سایتاما
گوکو علیه سایتاما

دراگون بال همچنان یک اثر مهم در دنیای انیمه و مانگا باقی مانده است؛ اما با سایر فرنچایزها رقابت سختی دارد. یکی از آن انیمه‌ها، مرد تک مشتی است که در آن، «سایتاما» ضربه‌ای را به حریف وارد می‌کند که حتی ممکن است «گوکو» را هم شکست دهد.

مقایسه قدرت سایتاما و گوکو باعث شده تا طرفداران بر سر این موضوع که «گوکو» می‌تواند «سایتاما» را شکست دهد یا خیر؟ بحث در مورد پیروزی بین گوکو یا سایتاما واقعاً شدید است و هر دو طرف استدلال محکمی برای اینکه کدام قهرمان پیروز خواهد شد، دارند.

کانال تلگرام مووی پلات

بررسی قدرت‌ها

گوکو علیه سایتاما

فرنچایز دراگون بال به خاطر نبردهایش مشهور شده است، این انیمه از مبارزات پر زرق و برق با استادان هنرهای رزمی شروع می‌شود و با مبارزات پر زرق و برق از رزمی‌کارانی در جهان‌های دیگر در دراگون بال سوپر، به پایان می‌رسد. «گوکو» در طول زندگی خود، علاوه بر استعدادهای طبیعی‌اش، قدرت‌ها و توانایی‌های زیادی به دست آورد.

اول از همه، او به عنوان یک «سایان»، به طور ذاتی از یک انسان معمولی قوی‌تر و سریع‌تر رفت؛ حتی در کودکی، او با مبارزانی که بیش از دو برابر سن او بودند، همگام می‌شد. «سایتاما»، با وجود تمرینات سختگیرانه‌ی روزانه‌اش، در نهایت یک انسان است و قدرت ماورایی ندارد. بعلاوه، «گوکو» چندین تغییر شکل مانند سوپر سایان خدا و همچنین حملات انرژی مخصوص به خودش را در اختیار دارد که می‌تواند نبرد سایتاما و گوکو را جذاب کند.

از آن طرف، «سایتاما» در دنیایی مملو از ابرقهرمانان با قدرت‌های بسیار متنوع روبرو شده و توانایی‌هایی دارد که نسبتاً ساده و ابتدایی به نظر می‌رسند؛ اما به دلیل اینکه در تنها کاری که انجام می‌دهد بسیار ماهر است، بسیاری از شخصیت‌های شرور و دیگر قهرمانان با وجود ظاهر و روحیه‌ی او، از قدرت محض «سایتاما» شگفت‌زده می‌شوند.

به عبارت ساده، قدرت، سرعت و واکنش‌های «سایتاما» از یک انسان عادی به طور غیرقابل تصوری فراتر می‌رود؛ تا حدی که می‌تواند بدون اینکه ذره‌ای عرق بریزد، رکوردهای المپیک را بشکند.

بررسی تجربه هر شخصیت

گوکو علیه سایتاما
گوکو علیه سایتاما

«گوکو» تمام عمر خود را صرف تمرین و مبارزه با حریفانی کرده است که بسیار از او قوی‌تر هستند و در نهایت او از تک تک آن‌ها پیشی گرفت و پیروز شد. او به دلیل علاقه‌اش به مبارزه همیشه به دلیل خوردن و تمرین مداوم، در اوج آمادگی است.

انیمه‌های «دراگون بال زِد» و «دراگون بال سوپر»، شخصیت‌هایشان را به مکان‌های زیادی مانند فضا، زیر آب و حتی دنیای پس از مرگ می‌برند و با دشمنانی روبرو می‌کنند که باعث افزایش تجربه آن‌ها می‌شود. با وجود اینکه او ممکن است در این مسیر کمک‌هایی دریافت کرده باشد، اما انکار کردن رزومه مبارزه‌ی چشمگیر «گوکو» دشوار است. همین امر باعث می‌شود که باور کردن شکست «گوکو» توسط «سایتاما» را سخت کند.

جذابیت «سایتاما» این است که چگونه تهدیدآمیزترین و غول‌آساترین دشمنان در برابر مشت او مانند یک خانه‌ی کاغذی در مقابل تندباد فرو می‌ریزند، در حالی که او چهره‌ای بی‌احساس و پوکر دارد. این مرد، با وجود برنامه‌ی تمرینی به ظاهر مسخره‌آمیز خود، به سطوح غیرممکن قدرت دست یافته است.

از مشهورترین مبارزات «سایتاما»، می‌توان به مبارزه با پادشاه اعماق دریا، «لرد بوروس» و «گارو» اشاره کرد. برخلاف «گوکو»، رشد «سایتاما» مدت‌ها پیش به پایان رسیده و تنها چیزی که برای او باقی مانده این است که برای خود اسم و رسمی دست و پا کند.

تحلیل هر معجزه

گوکو علیه سایتاما

«گوکو» با قهرمانان شونن دیگری مانند «مانکی دی. لوفی» از وان‌پیس، «ناروتو اوزوماکی» از ناروتو و «گون فرکشی» از «هانتر ایکس هانتر» رقابت می‌کند و تنها قهرمان بی رقیب در میان شخصیت‌های شونن به شمار می‌رود. او کارهای زیادی انجام داده که برای اکثر شخصیت‌ها، هم در مجموعه خودش و هم بیرون از آن، غیرممکن تلقی می‌شود؛ اما تمام تلاش «گوکو» فراتر رفتن از محدودیت‌ها و انجام کارهای غیرممکن است.

از دستاوردهای قابل توجه او می‌توان به دویدن در سراسر مسیرها، مبارزه کردنِ شانه‌به‌شانه با خدای نابودی و شکست دادن برترین جنگجویان یازده جهان دیگر در تورنمنت پاور اشاره کرد. به عبارت ساده، دستاوردهای «گوکو» شبیه افسانه‌های اساطیری به نظر می‌رسد و این کمترین توصیفی است که می‌توان از او داشت.

از آنجایی که «سایتاما» شخصیت اصلی یک مانگا و انیمه‌ی کمدی محسوب می‌شود، برخی از کارهای او ذاتاً کارتونی‌تر از کارهای «گوکو» به نظر می‌رسند. نویسنده به وضوح می‌خواست پوچی بودن توانایی‌های او را برجسته کند. برای «سایتاما»، قدرت او نفرینی است، زیرا هر گونه چالشی را از زندگی او حذف می‌کند.

سایتاما بدون ذره‌ای ترس با دشمنی از هر شکل و اندازه‌ای مبارزه کرده و کارهایی را انجام داده که اساساً معجزه محسوب می‌شوند. جدا از مبارزات، تقریباً همه زمانی را به یاد می‌آورند که او یک شهاب‌سنگ را نابود کرد. «سایتاما»، بدون شک، در دنیای خودش یک خدا در میان انسان‌هاست.

چه کسی پیروز خواهد شد؟

گوکو علیه سایتاما
گوکو علیه سایتاما

مبارزه سایتاما و گوکو می‌تواند به دو صورت پیش برود. «گوکو» با داشتن تحولات و ویژگی‌های ذاتی سایان‌هایش مبارزه می‌کند. از طرف دیگر، «سایتاما» دارای قدرت خام فوق‌العاده‌ای است که تاکنون از هر چیزی که سایان‌ها می‌توانند انجام دهند فراتر می‌رود. این نبرد برای اینکه با قطعیت مطلق مشخص شود، خیلی نزدیک است، اما به احتمال زیاد، سایتاما پیروزی را به دست خواهد آورد.

در نهایت، نبرد به این بستگی دارد که چه کسی می‌تواند بیشتر دوام بیاورد و «سایتاما» از نظر فیزیکی در همه جنبه‌ها بی‌نظیر است. یک مشت او می‌تواند «گوکو» را زمین‌گیر کند و امکان دارد «تقویت زنکایی» برای کمک به او کافی نباشد. به هر حال، این نبرد، افسانه‌ای خواهد شد و بعد از تمام شدن، آن‌ها دست می‌دهند و مثل احمق‌های دوست‌داشتنی‌ای که پیش از آن بوده‌اند، برای غذا بیرون می‌روند.

سوالات متداول

چه کسانی می‌توانند سایتاما را شکست بدهند؟

علاوه بر جنگ بین گوکو علیه سایتاما ، «ریوک»، «توکیساکی کورومی» و «نانیکا» می‌توانند با او مقابله کنند.

در جنگ بین گوکو علیه سایتاما ، چه کسی پیروز است؟

به احتمال خیلی زیاد، «گوکو» می‌تواند این قهرمان را با ضربات و قدرت فوق‌العاده‌اش شکست دهد.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !
*برای مشاهده مطالب بیشتر و مشابه “اینجا” کلیک کنید.


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید..

حتما ببینید

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

درباره یک رئالیتی‌شو شکست خورده با اجرای یوسف تیموری که همچنان در حال انتشار است | «همزادمن» روی اعصاب من

رئالیتی‌شو «همزاد من» با اجرای یوسف تیموری به دلیل کیفیت پایین نه تنها موج ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *