استودیوی پیکسار نیمی از کارکنان خود را اخراج می‌کند

استودیوی پیکسار نیمی از کارکنان خود را اخراج می‌کند

چندی پیش، نشریه «ورایتی» (Variety) تأیید کرد که استودیوی پیکسار قرار است تعداد نامشخصی از کارکنان خود را در نیمه دوم سال 2024 اخراج کند.

کانال تلگرام مووی پلات

اخبار مربوط به کاهش نیروی پیکسار، برای اولین‌بار توسط «TechCrunch»، روز پنجشنبه گزارش شد. اگرچه منابع معتبری از این استودیو می‌گویند که تخمین‌های موجود در رابطه با این خبر و تعداد کارکنان مشخص نیست؛ اما تقریباً 20 درصد از نیروی کار اخراج شده و Pixar با کمتر از 1000 کارمند باقی به کار خودش ادامه می‌دهد. این عدد، بزرگ‌تر از آن چیزی است که در گذشته در نظر گرفته شده بود.استودیوی پیکسار نیمی از کارکنان خود را اخراج می‌کند

بحث‌های مربوط به تعدیل نیروی «پیکسار»، از صبح امروز آغاز شد و حواشی زیادی برپا کرد. تولید سریال‌ها و فیلم‌هایی که در سال 2023 در دست ساخت بودند، زمانی که کاهش‌ها در سایر بخش‌های در دیزنی رخ داد، آغاز می‌شود و این بدان معنا است که این کاهش‌ها، قبلاً در دست بررسی بودند؛ اما در حالی که پروژه‌های موجود باید تکمیل می‌شدند، ترقف پیدا کردند.

استودیوی پیکسار
تعدیل نیروی پیکسار

فهرست فیلم‌های آینده پیکسار، شامل Inside Out 2 در سال 2024، Elio در سال 2025 و دو فیلم بدون عنوان برای اکران در سال 2026 است. «دیزنی» در ماه گذشته، به هدف 7000 اخراج کار دست یافت که طی سه موج کاهش بزرگ که برای اولین‌بار در فوریه 2023 اعلام کردند، تکمیل شد. این تعدیل نیروها، بیشتر روی بخش‌های رسانه‌ای، از جمله پخش‌کننده استریمری که سود‌دهی لازم را نداشتند، متمرکز بود.

هدف «دیزنی»، کاهش هزینه‌های سالانه 3 میلیارد دلاری محتوای غیرورزشی است که انتظار می‌رود طی چند سال آینده محقق شود. بر اساس گزارش «رویترز»، در اواسط سال 2023، پیکسار 75 کارمند خود را به عنوان بخشی از کاهش هزینه‌های شرکت دیزنی در سراسر این شرکت اخراج کرد.

منبع : figar.ir | با مووی پلات همراه باشید !


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

ویدو

بهترین فیلم و سریال های پارک بو گوم (معرفی 8 فیلم و سریال برتر Park Bo Gum)

پارک بو گوم در فیلم و سریال های ایفای نقش کرده است که گروه‌های مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *